Przegląd prasy po meczu z Białą Gwiazdą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po meczu z Białą Gwiazdą 22 kwi

Przegląd prasy po meczu z Białą Gwiazdą

W rozegranym wczoraj meczu 26. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin w bardzo dobrym stylu pokonało Wisłę Kraków 4:1, bramki dla naszego zespołu zdobyli Karol Podliński, Patryk Szysz, Filip Starzyński i Samuel Mraz. Zapraszamy Was do dowiedzenia się, co o spotkaniu tym piszą ogólnopolskie i lokalne media.

22 kwi 2021 10:43

Przegladsportowy.pl

„Wisła Kraków z czwartą porażką z rzędu. Co dalej z Hyballą? Zagłębie włącza się w walkę o Ligę Konferencji”

Spotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy rozpoczęło się bardzo dobrze dla Wisły Kraków, od samobójczego trafienia Sašy Balicia. Później było tylko gorzej. Zagłębie Lubin strzeliło cztery gole, zwyciężając 4:1 i włączając się w walkę o miejsce dające prawo gry w eliminacjach Ligi Konferencyjnej.

***

Polsatsport.pl

„PKO BP Ekstraklasa: Wisła Kraków bez szans w starciu z Zagłębiem Lubin”

Wisła pierwsza zdobyła gola, ale później straciła cztery i po raz czwarty z rzędu przegrała. Zagłębie było zdecydowanie lepsze, wygrało trzeci kolejny mecz i pozostaje w walce o czwarte miejsce na koniec sezonu.

Goście zaczęli mecz wysokim pressingiem, z którym Zagłębie nie mogło sobie poradzić i przez pierwszy kwadrans gra toczyła się głównie na połowie miejscowych. Najlepszą okazję do zdobycie gola w tym okresie miał Georgij Żukow, ale piłka po strzale Kazacha z linii pola karnego poszybowała nad bramką.

***

Pilkanozna.pl

„Kolejna porażka Wisły Kraków”

Podbeskidzie, Raków, Warta. Do tego grona dołączyło właśnie lubińskie Zagłębie, które bez większych problemów ograło 4:1 Wisłę Kraków w meczu dwudziestej szóstej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dla podopiecznych Petera Hyballi to już czwarta porażka z rzędu.

Liczba meczu to cztery. Dlaczego? Powodów jest - nomen omen - również cztery. Dokładnie tyle goli strzeliło Zagłębie. Dokładnie w tylu meczach z rzędu Patryk Szysz trafił do siatki. Dokładnie w tylu meczach z rzędu Wisła poniosła porażkę. Dokładnie w tylu meczach z rzędu Wiśle nie udało się strzelić gola.

***

Sport.tvp.pl

„Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 4:1. Kryzys Białej Gwiazdy. Jeżeli się utrzyma, to słabością innych”

To nie święta, a prezentów Zagłębiu Lubin Wisła Kraków rozdała tyle, jakby ostatni śnieg nie był kwietniowym, a grudniowym. Biała Gwiazda mimo prowadzenia przegrała aż 1:4 i nad strefą spadkową ma siedem punktów przewagi, bo Stal Mielec zremisowała 3:3 z Jagiellonią Białystok.

30 punktów to zwykle granica zapewniająca utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Wisła Kraków w meczu z Zagłębiem Lubin chciała w końcu przekroczyć tę barierę. I walnie próbował pomóc im w tym Sasa Balić. W 16. minucie Czarnogórzec po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do własnej siatki. Presja, jaką wywarł Felicio Brown Forbes była w tym wypadku decydująca. Było to wszystko, co Kostarykanin pokazał przez cały mecz.

***

Meczyki.pl

„Zagłębie Lubin zdemolowało Wisłę Kraków. Wpadka Jagiellonii w meczu ze Stalą Mielec”

Podziało się w dwóch meczach Ekstraklasy, które zaczęły się o godzinie 18:00. Zagłębie pokonało Wisłę Kraków 4:1, a Jagiellonia zremisowała 3:3 ze Stalą Mielec.

Zagłębie słabo weszło w dzisiejszy mecz. Zespół z Lubina w pierwszych dwóch kwadransach nie oddał ani jednego celnego strzału. To Wisła kontrolowała grę i w końcu wyszła na prowadzenie.

W 17. minucie rzut rożny przyniósł "Białej Gwieździe" pierwszą bramkę. Z trafienia najpierw cieszył się Brown Forbes, ale powtórki pokazały, że to Sasa Balić strzelił bramkę samobójczą. Gol Wisły obudził Zagłębie.

***

Gol24.pl

„PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin rozbiło Wisłę po przerwie. Kiepska seria krakowian trwa!”

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin wygrało trzeci raz z rzędu, Wisła Kraków przegrała czwarty raz z rzędu! O triumfie 4:1 "Miedziowych" zaważyła druga połowa, kiedy padły trzy bramki. Ozdobą strzał Filipa Starzyńskiego bezpośrednio z rzutu wolnego.

Problemy kadrowe, szczególnie w obronie, sprawiły, że trener Peter Hyballa nieco poprzestawiał skład. W obronie pierwszy raz zagrał od początku Souleymane Kone. Ciekawe było jednak ustawienie „Białej Gwiazdy”. Z trójką Łukasz Burliga, Kone, Maciej Sadlok z tyłu i dwoma wahadłami w osobach Piotra Starzyńskiego i Dawida Szota. I długo to ustawienie nawet się sprawdzało. O porażce przesądziły tak naprawdę zupełnie inne sprawy.

***

Miedziowe.pl

„KGHM Zagłębie Lubin 4:1 Wisła Kraków. Miedziowi na fali wznoszącej”

Trwa dobra passa piłkarzy Zagłębia Lubin. W środowy wieczór podopieczni Martina Seveli nie dali szans Wiśle Kraków. Wygrali 4:1 i zrobili to w stylu, który musiał zrobić wrażenie. To już trzecie zwycięstwo Miedziowych z rzędu.

Spotkanie od pierwszych minut toczone było w dobrym tempie i gdyby na trybunach lubińskiego stadionu mogli zasiąść kibice, z pewnością nie narzekaliby na nudę. Początek należał do gości, w grze podopiecznych Petera Hyballi widać było determinację i sportową złość po trzech porażkach z rzędu. Okres dominacji Wiślacy udokumentowali w 16 minucie golem. Napastników krakowskiej drużyny wyręczył wprawdzie Sasa Balić, ale nie podlega dyskusji, że goście byli w tej fazie spotkania lepsi. Po zdobyciu bramki nie cofnęli się zresztą do obrony, a próbowali pójść za ciosem.

***

Lubin.pl

„Wisła odprawiona z kwitkiem”

W 26. kolejce PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmowało na własnym boisku Wisłę Kraków i zwyciężyło 4:1. Bramki dla „Miedziowych” zdobywali Karol Podliński, Patryk Szysz, Samuel Mraz oraz Filip Starzyński, dla „Białej Gwiazdy” samobójczo trafił Sasa Balić.

Obie drużyny przystępowały bardzo zmotywowane do meczu, ale to gospodarze byli dziś zdecydowanie lepsi. Początek meczu w przeciwieństwie do reszty spotkania należał do gości. Po dwóch groźnych akcjach, w końcu w 16 minucie piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Hładuna po golu samobójczym Sasy Balicia. W 35. minucie swoją pierwszą bramkę w barwach Zagłębia zdobył Karol Podliński świetnym strzałem sprzed pola karnego. Przy trafieniu asystę zaliczył Balić rehabilitując się za samobójcze trafienie. W końcówce pierwszej połowy dobrą okazję miał Drażić, ale jego strzał poleciał nad bramką Lisa.

***

Zmiedzi.pl

„Tak się gra w Lubinie. Wisła Kraków na kolanach!”

Gdy po kwadransie gry, po samobójczym trafieniu Balicia, Zagłębie przegrywało z Wisłą Kraków 0:1, chyba niewielu kibiców wierzyło, że cokolwiek może się w tym meczu zmienić. Lubinianie błąkali się sennie po murawie. Sygnał do przebudzenia dał Karol Podliński, który efektownym strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera Wisły. Po zmianie stron Miedziowi dali prawdziwy koncert gry.

Wydawało się, że po przerwie oba zespoły będą bronić remisu. Zagłębie znów na początku było jakby nieśmiałe, apatyczne. W 71. min. po błędzie bramkarza gości, przytomnie zachował się Patryk Szysz i wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później Miedziowi mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Filip Starzyński i jak za dawnych lat – trafił w samo okienko. Wisła już się nie podniosła