Konferencja prasowa po spotkaniu KGHM Zagłębie - Wisła Płock 10 lip

Konferencja prasowa po spotkaniu KGHM Zagłębie - Wisła Płock

Spotkanie 35. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem a Wisłą Płock zakończyło się zwycięstwem "Nafciarzy" 0:1. Zobaczcie, co po meczu mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu ekip.

10 lip 2020 21:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Sevela - Trener KGHM Zagłębia:

- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, ponieważ nie strzeliliśmy bramki i przegraliśmy. Zrobiliśmy kilka zmian w składzie, były także debiuty. Szansę dostali zawodnicy, którzy w ostatnich spotkaniach grali mniej minut. Myślę, że teraz jest czas, aby dać szansę młodym chłopakom. W pierwszej połowie mieliśmy kilka okazji, ale ich nie wykorzystaliśmy. W drugiej części meczu chcieliśmy być aktywni, ale popełniliśmy błąd i Wisła strzeliła bramkę. W kolejnych minutach pokazaliśmy zaangażowanie, lecz brakowało nam jakości i dokładności w ostatniej fazie ataku. Cieszy nas debiut Bieszczada i Sypka, którzy zobaczyli jak gra się w Ekstraklasie. Następny mecz gramy we wtorek i chcemy sprawić radość naszym kibicom. Dziękujemy, że dziś przyszli na stadion, by nas wspierać i szkoda, że nie odwdzięczyliśmy się dobrym wynikiem.

Radosław Sobolewski - Trener Wisły Płock:

- Bardzo cieszą nas trzy punkty i kolejne zwycięstwo. Znów nie straciliśmy bramki, co jest godne pochwalenia. Podobało mi się nastawienie moich piłkarzy. To wcale nie był mało istotny mecz. Naszym obowiązkiem jest dawanie z siebie maksimum w każdym meczu. Musimy jak najgodniej reprezentować klub i miasto. Moją decyzją Adamczyk rozpoczął dzisiejsze spotkanie na ławce, ponieważ chciałem skorzystać z innego zawodnika. Tomasik dość mocno ucierpiał i ma problem ze stawem skokowym, jednak zrobimy wszystko, aby jak najszybciej wrócił do gry.