Przegrana z Wisłą Płock / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegrana z Wisłą Płock 10 lip

Przegrana z Wisłą Płock

W meczu 35. kolejki PKO Ekstraklasy "Miedziowi" przegrali na własnym obiekcie z Wisłą Płock 0:1. Autorem jedynej bramki w tym spotkaniu był Mateusz Szwoch.

10 lip 2020 20:20

Trener Martin Sevela zdecydował się na kilka zmian w składzie. Od pierwszej minuty wystąpili między innymi Dawid Pakulski i Dominik Jończy, a w bramce zadebiutował 17-letni Kacper Bieszczad. „Miedziowi” po raz pierwszy zagrozili w 12. minucie. Najpierw strzał Bohara został odbity przez bramkarza Wisły, piłkę zebrał Szysz i odegrał do Poręby, który uderzył tuż obok słupka. W 22. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Sheridan, ale na nasze szczęście napastnik „Nafciarzy” nieznacznie się pomylił. Nieco ponad kwadrans przed końcem pierwszej części meczu Patryk Szysz dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki doskoczył Guldan. Strzał kapitana odbił się od słupka, po czym obrońcy oddalili zagrożenie. W ostatnich minutach pierwszej połowy zawodnicy KGHM Zagłębia częściej znajdowali się pod bramką rywala, jednak ostatecznie lubinianie nie zdołali otworzyć wyniku spotkania.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian. W 50. minucie „Nafciarze” wyszli na prowadzenie. Mateusz Szwoch strzałem w krótki róg pokonał Kacpra Bieszczada. Chwilę potem Filip Starzyński trafił do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego, ale sędzia odgwizdał przewinienie jednego z graczy „Miedziowych”. W 66. minucie w miejsce Pakulskiego na murawie pojawił się debiutujący Jakub Sypek. Niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania ponownie zagroziła Wisła. Zakotłowało się w polu karnym KGHM Zagłębia, ale w czujnie futbolówkę wybił Jończy. W 82. minucie na silny strzał z dystansu zdecydował się Lubomir Guldan, jednak dobrą interwencją popisał się Kamiński. W doliczonym czasie gry kapitan KGHM Zagłębia obejrzał drugą żółtą, przez co lubinianie kończyli mecz w osłabieniu. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie i „Miedziowi” polegli z Wisłą Płock 0:1.

KGHM Zagłębie vs. Wisła Płock 0:1 (0:0)

bramka: Mateusz Szwoch 49

KGHM Zagłębie: 22. Kacper Bieszczad - 27. Dominik Jończy, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 44. Alan Czerwiński, 8. Łukasz Poręba, 13. Dawid Pakulski (66, 20. Jakub Sypek), 18. Filip Starzyński (73, 24. Jakub Tosik), 17. Patryk Szysz - 39. Damjan Bohar, 9. Rok Sirk (66, 7. Saša Živec).

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 20. Cezary Stefańczyk (87, 89. Aleksander Pawlak), 3. Michał Marcjanik, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García - 27. Torgil Gjertsen (77, 17. Hubert Adamczyk), 28. Maciej Ambrosiewicz, 9. Mateusz Szwoch, 8. Dominik Furman, 7. Piotr Tomasik (62, 46. Dawid Kocyła) - 26. Cillian Sheridan.

żółte kartki: Guldan, Jończy, Balić - Adamczyk, Kocyła.

czerwona kartka: Ľubomír Guldan (90. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).