Konferencja Prasowa Prezesa Zarządu (Wersja Tekstowa) 5 paź

Konferencja Prasowa Prezesa Zarządu (Wersja Tekstowa)

Zapraszamy do przeczytania tekstowej formy konferencji prasowej, w której udział wzięli: Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan, Dyrektor Sportowy Lubomir Guldan oraz nowy Dyrektor Pionu Sortowego Piotr Burlikowski.

5 paź 2021 16:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Michał Kielan Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.
 

- Bardzo dziękuję Radzie Nadzorczej za powołanie na stanowisko i zaufanie. Zapewniam, że odwdzięczę się ciężką pracą i determinacją działań na rzecz Zagłębia. Dlatego pierwszą rzeczą, którą chcemy zrobić w klubie, jest wzmocnienie pionu sportowego. Tym samym chciałbym powitać dyrektora Pionu Sportowego Piotra Burlikowskiego.

Nowy sternik Miedziowych zapytany o sytuację w Klubie dodał:

- Zapoznajemy się cały czas z faktycznym stanem posiadania, ale jesteśmy miło zaskoczeni i jesteśmy pełni optymizmu. Mamy pełno narzędzi do pracy. Wspólnie z dyrektorami, w tym z dyrektorem akademii chcemy poznać wszystkie niuanse, to co zastaliśmy, ponieważ jestem tu dopiero trzeci dzień, więc ciężko mi w tym momencie o wszystkim mówić, lecz wspólnie podejmiemy decyzje najlepsze dla klubu.

Zapytany również o kibiców i frekwencję na Stadionie Zagłębie odpowiedział:

- W tym tygodniu zamierzam się spotkać z kibicami. Porozmawiać z nimi, bo najważniejszy jest wspólny dialog, ponieważ Zagłębie to klub dla kibiców, a piłka nożna jest dla kibiców. Dlatego będziemy cały czas z kibicami rozmawiać, będziemy chcieli traktować się z szacunkiem, klub będzie robił wszystko, aby kibice powoli zaczęli wracać na trybuny. Pamiętam czasy, gdy średnio na mecze w Lubinie chodziło średnio po sześć, siedem tysięcy osób i co by się nie działo, czy wygrywaliśmy, czy przegrywaliśmy, to kibice byli. Chcemy to zaufanie odbudować.

Poruszono również kwestię szkoleniowca i tutaj nowy Prezes od razu stanowczo stwierdził:

- Oczywiście, chcemy w każdym meczu wygrywać. Wiemy jednak, że przed sezonem doszło do zmiany trenera, który teraz potrzebuje czasu na wdrożenie w pełni swojej koncepcji. Na razie jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonuje Dariusz Żuraw, ponieważ ta gra, którą pierwsza drużyna prezentuje, jest coraz lepsza.

 

Piotr Burlikowski Dyrektor Pionu Sportowego

- Witam serdecznie, po kilkuletniej przerwie. Chciałbym również serdecznie podziękować Radzie Nadzorczej, Panu Prezesowi za ponownie danie mi szansyJest to klub, który przyniósł mi wiele dobrych momentów, doświadczyłem tu dużo wzruszeń i ciepła. Wiem, że czeka nas tutaj ciężka praca. Oczywiście, śledziłem to, co się dzieje w Lubinie. Uważam, że w skali krajowej jest to miejsce unikalne i bardzo dobre do pracy. Jest akademia, pierwszy zespół grający na poziomie Ekstraklasy. Myślę, że naszą istotą jest jak najlepiej wyszkolić młodych zawodników takich jak Kruk czy Poręba, by dostawali szansę w Zagłębiu i żeby to Zagłębie z tymi chłopakami grało i zadowalało całą społeczność kibiców i nas wszystkich. To jest naszym celem, bo uważam, że Zagłębie ma spory potencjał sportowy.

Nowy dyrektor poruszył również temat młodzieży w pierwszej drużynie i przyszłej współpracy z Lubomirem Guldanem

- Bardzo się cieszę, że mój były podopieczny jest tutaj na miejscu i został dyrektorem sportowym (...) Na pewno usiądziemy razem z Lubomirem Guldanem i przedyskutujemy kluczowe kwestie. Chcę być przede wszystkim dla Lubo wsparciem. Wspólnie postaramy się o to, aby ci młodzi zawodnicy byli w naszym zespole, ale musimy też mieć świadomość drugiej strony medalu, oni muszą też tego chcieć. Uważam, że proces wprowadzania chłopaków oparty jest na zaufaniu i mam nadzieję, że ci chłopcy będą tego świadomi. Wiemy, że jest sporo kontraktów, które się kończą, lecz najpierw muszę się zapoznać z tą sytuacją szczegółowo. Chcę wspomnieć także o tym, że dla nas bardzo ważne jest korzystanie z zasobów akademii i udrożnianie tej drogi dla tych chłopaków. To jest duży plus, że mamy tę akademię.