Piotr Burlikowski Dyrektorem Pionu Sportowego Zagłębia Lubin S.A. 5 paź

Piotr Burlikowski Dyrektorem Pionu Sportowego Zagłębia Lubin S.A.

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że Dyrektorem Pionu Sportowego w naszym Klubie został Piotr Burlikowski. 51-latek powraca zatem do Lubina, bowiem w latach 2014-2016 pracował w roli Dyrektora Sportowego Zagłębia Lubin S.A.

5 paź 2021 13:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Burlikowski to były piłkarz, który rozegrał 82 spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę w roli dyrektora sportowego Korony Kielce, był również dyrektorem od spraw sportowych w Arce Gdynia, a następnie wiceprezesem Zawiszy Bydgoszcz. Zanim po raz pierwszy rozpoczął pracę w naszym Klubie, pełnił jeszcze stanowisko dyrektora sportowego Cracovii. W lipcu 2014 roku został dyrektorem sportowym Zagłębia Lubin i tę funkcję piastował do końca 2016 roku. Od tego czasu pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej na stanowisku doradcy ds. sportu prezesa PZPN.

- Wzmocnienie pionu sportowego było dla nas bardzo istotną decyzją. Postawiliśmy na sprawdzonego człowieka, byłego pracownika naszego Klubu, którym jest Piotr Burlikowski. Jesteśmy przekonani, że Piotr swoim doświadczeniem nabytym w pracy w Polskim Związku Piłki Nożnej czy też innych polskich klubach podniesie wartość naszego pionu sportowego i przyczyni się do sukcesów Zagłębia — powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

Panie Piotrze, witamy w Lubinie i życzymy jak najwięcej sukcesów z naszym Klubem!