Konrad Forenc odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin 14 lip

Konrad Forenc odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin

Po dwunastu latach Konrad Forenc żegna się z KGHM Zagłębiem Lubin. 28-letni golkiper zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w pierwszoligowej Koronie Kielce.

14 lip 2021 10:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Konrad Forenc był związany z naszym Klubem od 2009 roku. Wówczas jako młody bramkarz zasilił Miedziowych, przechodząc z MKS-u Oława. Podczas pobytu w Lubinie był trzykrotnie wypożyczany kolejno do Kolejarza Stróże, Floty Świnoujście oraz Calisii Kalisz. Po zebraniu cennego doświadczenia „Fori” rozpoczął rywalizację o miejsce między słupkami KGHM Zagłębia. Z pewnością jednym z najbardziej udanych okresów dla Konrada był sezon 2014/15. Lubinianie walczyli wówczas na zapleczu Ekstraklasy o powrót do piłkarskiej elity, a Forenc we wspomnianych rozgrywkach nie ominął ani jednego spotkania. Ponadto, były młodzieżowy reprezentant Polski w całej rundzie wiosennej stracił jedynie dwie bramki. Razem z Miedziowymi wywalczył rok później brązowy medal mistrzostw Polski, a także przeżył pamiętną przygodę w europejskich pucharach.

Konrad był niekwestionowanym liderem lubińskiej szatni. Dbał o dobrą atmosferę, a będąc na boisku niejednokrotnie uchronił Miedziowych przed stratą bramki. W miedziano-biało-zielonych barwach „Fori” zanotował łącznie 91 występów, z czego 34 spotkania kończył bez straconej bramki. Po dwunastu latach 28-letni golkiper zdecydował się zakończyć niezwykle długą i udaną przygodę z naszym zespołem. Od przyszłego sezonu Forenc będzie chronił dostępu do bramki pierwszoligowej Korony Kielce.

Konrad, dziękujemy za wszystkie lata spędzone w Lubinie i życzymy powodzenia w dalszej karierze!