Kup bilet na mecz z Legią u Szymona i Mikkela / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kup bilet na mecz z Legią u Szymona i Mikkela 1 gru

Kup bilet na mecz z Legią u Szymona i Mikkela

Już dziś o godzinie 17:00 za kasą w naszym FanShopie w galerii Cuprum Arena zasiądą Mikkel Kirkeskov i Szymon Weirauch, u których będziecie mogli kupić bilet na niedzielny, domowy mecz KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa.

1 gru 2023 11:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Spotkanie 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa odbędzie się już w niedzielę o godzinie 15:00 na KGHM Zagłębie Arena. Zapraszamy do wcześniejszego zakupu wejściówek w naszym FanShopie lub poprzez stronę internetową

Mikkel Kirkeskov - duński obrońca dołączył do zespołu KGHM Zagłębia Lubin podczas letniego okienka transferowego z Holstein Kiel, czyli klubu rywalizującego w 2. Bundeslidze. Doświadczony defensor ma na swoim koncie blisko 100 występów na poziomie PKO BP Ekstraklasy, z czego zdecydowaną większość uzbierał w barwach Piasta Gliwice, z którym zdobył również historyczne mistrzostwo Polski w sezonie 2018/2019. W dotychczasowej karierze Mikkel rozegrał także dwa mecze w dorosłej reprezentacji Danii przeciwko Kanadzie i Meksykowi. We wcześniejszych latach regularnie grywał też w kadrach młodzieżowych swojego kraju.

Szymon Weirauch - młody golkiper przeszedł do Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia w trakcie sezonu 2015/2016. Regularnie strzegł dostępu do bramki w coraz starszych zespołach, aż w końcu trafił najpierw do rezerw, a następnie został również włączony do I drużyny Miedziowych. W obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy 19-latek zanotował już siedem występów, w których dwukrotnie zachował czyste konto (z Puszczą Niepołomice i ŁKS-em Łódź), a jego debiutanckim meczem na najwyższym ligowym szczeblu było inauguracyjne starcie podopiecznych Waldemara Fornalika z Ruchem Chorzów.