Lubomir Guldan odchodzi z Zagłębia Lubin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Lubomir Guldan odchodzi z Zagłębia Lubin 16 lis

Lubomir Guldan odchodzi z Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż po blisko 10 latach spędzonych w Lubinie z naszym Klubem żegna się były zawodnik oraz Dyrektor Sportowy Lubomir Guldan.

16 lis 2022 15:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Lubomir Guldan trafił do Zagłębia Lubin w lipcu 2013 roku po transferze z Ludogorca Razgrad. Przez 7,5 roku gry dla Miedziowych zgromadził 269 występów w naszych barwach, w których strzelił 14 goli i zanotował 9 asyst. Guldan przez wiele lat pełnił także funkcję kapitana zespołu, będąc jednym z liderów nie tylko na boisku, ale także w szatni, gdzie swoim doświadczeniem dzielił się z młodymi zawodnikami. Do największych sukcesów słowackiego defensora możemy zaliczyć m.in. awans do Ekstraklasy w sezonie 2014/2015, brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczony rok później, a także awans do finału rozgrywek Pucharu Polski.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Guldan pozostał w Zagłębiu w charakterze Dyrektora Sportowego. Funkcję tę pełnił przez niemal dwa lata. W 2021 roku został Piłkarzem 75-lecia naszego Klubu oraz wybrany do jedenastki drużyny wszechczasów.

Lubo, dziękujemy za walkę na boisku, a także pracę na rzecz naszego Klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej!