Łukasz Moneta zagra w Zagłębiu! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Łukasz Moneta zagra w Zagłębiu! 8 sty

Łukasz Moneta zagra w Zagłębiu!

23-letni pomocnik nowym nabytkiem KGHM Zagłębia Lubin. Łukasz Moneta do Lubina trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia z Legii Warszawa z opcją pierwokupu. ? Zrobię wszystko, żeby po roku zostać w Lubinie ? mówi piłkarz Miedziowych. Łukasz, życzymy powodzenia w nowych barwach! Zawodnik, który na boisku będzie występował z numerem 77 swój debiut będzie miał szansę zaliczyć właśnie w spotkaniu z Legią.

8 sty 2018 11:34

Fot. Piotr Dziurman
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Moneta urodził się w maju 1994 roku w Raciborzu. Pierwsze kroki stawiał w rodzinnym mieście, skąd w 2013 roku przeniósł się do rezerw Legii Warszawa. Swoim talentem zwrócił na siebie uwagę skautów stołecznego klubu i już niespełna rok później zadebiutował w pierwszym zespole Legii.

Na regularną grę nie mógł jednak liczyć, więc trafił na wypożyczenie do Suwałk. W Wigrach spędził niemal cały 2015 rok. Przez ten czas na pierwszoligowym froncie zanotował 5 goli i 10 asyst, będąc jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny oraz wyróżniającym się piłkarzem całych rozgrywek.

Na początku 2016 roku Moneta trafił już do Ekstraklasy i przez 1,5 roku grał w Ruchu Chorzów. Imponował dynamiką na skrzydle i raz po raz nękał obrońców rywali atakami z lewej strony boiska. W barwach Niebieskich zagrał 46 meczów, z czego 17 w pełnym wymiarze czasowym. Strzelił tez kilka bramek, w tym jedną przeciwko Zagłębiu wiosną 2017 roku.

Latem był jednym z zawodników reprezentacji Polski U-21, która w roli gospodarza wystąpiła w Mistrzostwach Europy. Moneta zagrał we wszystkich trzech spotkaniach grupowych, a w pojedynku ze Szwecją wpisał się na listę strzelców. Niestety Polska nie zdołała awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

Lewonożny piłkarz w Ruchu i na turnieju w Polsce grał jednak na tyle dobrze, że po raz kolejny upomniała się o niego Legia Warszawa. Na początku bieżącego sezonu wezwała go ponownie do Warszawy, Moneta zagrał nawet w pierwszych meczach eliminacji do Ligi Mistrzów, w których zanotował jedną asystę.

W tym sezonie rozegrał w pierwszym zespole Legii Warszawa 5 spotkań i zanotował jedną asystę. Od stycznia będzie swoją karierę kontynuował w Zagłębiu Lubin. Powodzenia!