Łukasz Smolarow odchodzi z KGHM Zagłębia 18 maj

Łukasz Smolarow odchodzi z KGHM Zagłębia

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż po zakończeniu obecnego sezonu z naszego Klubu odejdzie Łukasz Smolarow, pełniący dotychczas funkcję asystenta trenera Piotra Stokowca.

18 maj 2022 15:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Łukasz Smolarow rozpoczął pracę w naszym Klubie na początku bieżącego roku, gdy szkoleniowcem KGHM Zagłębia Lubin został Piotr Stokowiec. Wcześniej trener Smolarow związany był z Miedziowymi również w latach 2014-2017, kiedy jako członek sztabu szkoleniowego świętował z naszym zespołem szybki powrót do Ekstraklasy oraz zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski. W obecnym sezonie 38-latek swoim doświadczeniem wydatnie pomógł KGHM Zagłębiu utrzymać się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju. 

Łukasz Smolarow

- Wbrew pozorom to nie była łatwa decyzja, żeby przyjść do Zagłębia na te 6 miesięcy, dlatego że już wcześniej myślałem, żeby samodzielnie rozpocząć pracę trenerską. Ostatecznie zdecydowałem, że w tym - mimo wszystko - trudnym momencie trzeba pomóc, by Zagłębie utrzymało się w Ekstraklasie. Cieszę się, że ten cel został zrealizowany. Z trenerem Piotrem Stokowcem współpracujemy już 10 lat, z pewnością to był bardzo dobry okres. Czuję jednak, że potrzebuję czegoś nowego, nowych bodźców, nowych sytuacji, postawić siebie samego w trochę innej roli. Myślę, że to dobry moment na rozpoczęcie samodzielnej pracy.

Piotr Stokowiec

- Moja współpraca z trenerem Smolarowem rozpoczęła się w 2012 roku. Od Polonii Warszawa, poprzez Jagiellonię, świetny okres w Zagłębiu Lubin, później Lechię Gdańsk i teraz znowu ta współpraca trwała. Mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że pewnie nie byłoby tych wszystkich sukcesów, medali i pozycji, którą mam w tej chwili, gdyby nie pomoc Łukasza Smolarowa. Mogę w samych superlatywach się o nim wypowiadać i myślę, że wiele na tej współpracy razem skorzystaliśmy. Uważam, że klub, który go zatrudni na pewno nie będzie tego żałował. Jest gotowy do tego, aby samodzielnie przejąć klub. Takie jest życie, że byliśmy jednością, a teraz przyjdzie nam się rozdzielić i pewnie spotkać po drugiej stronie jako przeciwnicy, ale myślę, że to będzie miłe. Łukasz też jest w pogoni za swoimi marzeniami. Po to pracował, aby być pierwszym trenerem także życzę mu jak najlepiej i uważam, że jest przygotowany zarówno merytorycznie, jak i mentalnie, aby spróbować swoich sił jako pierwszy trener. Mogę dodać, że gdyby więcej było trenerów z taką etyką i estymą, to nasz futbol byłby na pewno o wiele lat do przodu.

Piotr Burlikowski

- Z trenerem Smolarowem umówiliśmy się na półroczny okres pracy. Udało nam się go przekonać, aby w trudnym momencie pomógł utrzymać nasz zespół w Ekstraklasie. Z góry mieliśmy ustalone, że po sezonie Łukasz pójdzie swoją drogą i będzie chciał rozpocząć pracę jako samodzielny trener. Zgodnie z naszymi ustaleniami, tak się właśnie dzieje. Chciałbym bardzo podziękować Łukaszowi za jego ogromny wkład, pomoc i osiągnięty cel. Życzę powodzenia, nowego otwarcia, a także tego, aby Łukasz poszedł swoją drogą i był tak oddanym, merytorycznym oraz rzetelnym trenerem, jakim był asystentem. Powodzenia, dziękuję za wszystko i do zobaczenia w przyszłości.

Trenerze, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej!