Martin Doležal trzecim transferem KGHM Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Martin Doležal trzecim transferem KGHM Zagłębia 10 sty

Martin Doležal trzecim transferem KGHM Zagłębia

31-letni napastnik Martin Doležal został dziś nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin. Czeski zawodnik podpisał z naszym Klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

10 sty 2022 15:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Szukaliśmy w oknie zimowym zawodnika, który strzela gole i Martin był naszym priorytetem transferowym. Cieszę się, że udało się dopiąć ten transfer. Statystyki, doświadczenie i dotychczasowa kariera wskazują, że może nam wydatnie pomóc w linii ataku i będzie zdobywał bramki – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Martin Doležal przyszedł na świat 3 maja 1990 roku w czeskim mieście Valašské Meziříčí. Pierwsze kroki z piłką stawiał w FK Rajnochovice. W seniorskiej piłce zadebiutował w 2008 roku będąc piłkarzem Sigmy Ołomuniec, w której spędził łącznie sześć lat. W 2014 roku przeszedł do innego przedstawiciela czeskiej ekstraklasy FK Jablonec, w którym jego kariera rozkwitła na dobre. Przez blisko siedem lat w tym klubie rozegrał łącznie 274 spotkania, w których zdobył 85 bramek oraz 25 razy asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. W swojej karierze dotychczas rozegrał także sześć spotkań w reprezentacji narodowej.

W obecnych rozgrywkach w barwach FK Jablonec rozegrał 17 meczów ligowych oraz pięć w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, w których czterokrotnie trafił do siatki rywali.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Zagłębia. Nie mogę doczekać się już pierwszych zajęć z nową drużyną. Traktuję to jak wyzwanie i wierzę, że moje gole pomogą Zagłębiu wygrywać - mówi nowy napastnik KGHM Zagłębia Lubin.

Kontrakt Doležala będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Witamy w Lubinie, Martin!