Martin Nešpor piłkarzem Zagłębia! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Martin Nešpor piłkarzem Zagłębia! 31 sie

Martin Nešpor piłkarzem Zagłębia!

Klub pozyskał napastnika Sparty Praga Martina Nešpor?a. Czech podpisał z Zagłębiem Lubin trzyletni kontrakt. W minionym sezonie wychowanek Bohemians 1905 grał dla Piasta Gliwice, ze śląskim zespołem wywalczył tytuł wicemistrza Polski, zdobył wówczas 11 bramek.?

31 sie 2016 12:19

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Urodzony w Pradze napastnik piłkarską karierę rozpoczynał w Bohemians 1905. W tym klubie Martin Nespor zadebiutował na poziomie czeskiej ekstraklasy (sezon 2009/2010). W lecie 2012 napastnik przeniósł się do Mlady Boleslav, z którą w sezonie 2012/2013 awansował do finału Pucharu Czech - ostatecznie po rzutach karnych wygrał Jablonec.

W sezonie 2013/2014 Martin zdobył dla Mlady 9 goli w ligowych spotkaniach i zgłosił się po niego największy czeski klub - Sparta Praga. Kolejny sezon, już w zespole ze stolicy Nespor zakończył ledwie z 3 występami i 1 golem na koncie. Jedyną bramkę dla Sparty nowy napastnik Zagłębia zdobył w debiucie, kiedy to pokonał bramkarza Bohemians 1905 - a więc klubu, którego jest wychowankiem.

Sezon 2015/2016 Martin Nespor spędził na wypożyczeniu w Piaście Gliwice. Zmiana otoczenia okazała się dla napastnika przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Czech zdobył 11 goli, zanotował 6 asyst przy trafieniach kolegów a z "Piastunkami" wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Latem Piast próbował pozyskać Nespora na zasadzie transferu definitywnego, ale Sparta nie zgodziła się na zaproponowane warunki. W czerwcu czeski zawodnik przygotowywał się z gliwiczanami do startu w eliminacjach Ligi Europejskiej, ostatecznie wrócił do Pragi.

Martin Nespor to waleczny i ambitny napastnik, który nie kalkuluje i wyróżnia się sprytem w polu karnym rywali. Zdobył pięknego gola dla Mlady Boleslav w spotkaniu z Viktorią Pilzno. 

Czech nigdy nie odpuszcza i walczy do samego końca. W sezonie 2012/2013 w meczu 13. kolejki Synot Ligi Nespor zderzył się z obrońcą Sparty Praga Vaclavem Kadlecem i starcie okupił ranami na głowie - rywal zakończył mecz ze złamaniem czaski i musiał poddać się operacji.


Martin Nešpor?
Data urodzenia: 5 czerwca 1990
Wzrost/waga: 183/75 
Pozycja: Napastnik?