Deimantas Petravičius zawodnikiem Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Deimantas Petravičius zawodnikiem Zagłębia 31 sie

Deimantas Petravičius zawodnikiem Zagłębia

Litewski skrzydłowy Deimantas Petravičius został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. Piłkarz trenował z drużyną trenera Piotra Stokowca przez kilkanaście dni, a dziś piłkarz i Klub związali się roczną umową z możliwością przedłużenia na kolejne dwa lata.

31 sie 2016 21:29

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Deimantas Petravičius
Litwa
Data urodzenia: 2 września 1995 roku
Wzrost/waga: 178cm/74kg
Pozycja: skrzydłowy

Deimantas był już w Lubinie

 - Trzy tygodnie temu trenowałem kilka dni z Zagłębiem i zagrałem w spotkaniu drugiej drużyny. Strzeliłem nawet bramkę, ale w trakcie meczu skręciłem staw skokowy. Na szczęście uraz nie okazał się poważny i po drobnej kontuzji nie ma śladu. Będąc w Lubinie kilka dni czułem się naprawdę dobrze. W szatni widać było dobrą atmosferę, a baza treningowa zrobiła na mnie wrażenie. W szatni potwierdzono mi, że Zagłębie jest jednym z najlepszych klubów w Polsce.

O zainteresowaniu Zagłębia

- Dwa lata temu grałem w Polsce w meczu Litwa - Polska do lat 19. W tym spotkaniu zagrałem dość dobrze i wówczas dyrektor sportowy Piotr Burlikowski mnie wypatrzył.  Zagłębie kontaktowało się ze mną, ale podpisałem nowy kontrakt z Nottingham Forrest i nie było mowy o zmianie klubu.

O pobycie w Anglii

- Do Nottingham trafiłem w wieku 16 lat. Anglicy po sezonie 2015/2016 oferowali mi nowy kontrakt, ale nie chciałem wiązać swojej przyszłości z wyspami. Po tych latach chciałem zmienić środowisko. Po kilku dniach spędzonych w Zagłębiu i treningach wiedziałem, że to była dobra decyzja.

Zagłębie możliwości

- Dla mnie to miejsce gdzie mogę zrobić kolejne kroki w swoim rozwoju. Klub pozyskuje młodych zawodników i pozwala im grać. W moim wieku najważniejsze jest to, by grać, a tutaj będę miał takie możliwości. Mam dość spore doświadczenie, bo w Anglii rozegrałem bardzo dużo spotkań z seniorami.

O Reprezentacji Litwy

- W seniorskiej Reprezentacji Litwy wystąpiłem w 7. spotkaniach dzięki zaufaniu trenerów, którzy wierzą w moje możliwości. Regularne występy w Zagłębiu z pewnością będą pomocne w grze w kadrze. Wcześniej występowałem w juniorskich reprezentacjach.
?

Deimantas w zespole Zagłębia będzie występował z numerem 88.

Witamy w Zagłębiu!