Martin Sevela | Mamy silną ofensywę, ale chcemy poprawić grę w obronie 7 sie

Martin Sevela | Mamy silną ofensywę, ale chcemy poprawić grę w obronie

Już dziś „Miedziowi” rozegrają spotkanie kontrolne z Pogonią Szczecin w Opalenicy. Korzystając z okazji, postanowiliśmy porozmawiać chwilę ze szkoleniowcem zespołu – Martinem Sevelą.

7 sie 2020 10:51

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Jak Trener oceni pierwsze dni po powrocie do treningów?

- Na początku przeprowadziliśmy wszystkie niezbędne badania. Trenowaliśmy dwa razy dziennie, po czym kolejnym etapem przygotowań jest wyjazd na obóz do Opalenicy. Zagramy tam sparing z Pogonią Szczecin. W kolejnych dniach treningi będą nieco krótsze, ale bardzo intensywne, aby dobrze przygotować się do rozgrywek. Każde zajęcia będą przeprowadzone z piłką. Chcemy być również w wysokiej formie pod względem fizycznym. Razem z trenerem przygotowania motorycznego ustaliliśmy szczegółowy plan, dzięki któremu będziemy w pełni gotowi. Najważniejsze dla mnie jest to, aby piłkarze podczas treningów pokazali dużo jakości oraz nie doznali poważniejszych urazów.

Jaki jest plan na najbliższy spotkanie sparingowe z Pogonią?

- Chcę, aby każdy z zawodników zagrał w jak największym wymiarze czasowym. Będzie to dobre przygotowanie do najbliższego meczu, którym jest rywalizacja w Pucharze Polski.

Jakie są ambicje zespołu związane z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski?

- Chcemy zajść jak najdalej. Puchar Polski jest najkrótszą drogą umożliwiającą grę w europejskich pucharach. Musimy zachować koncentrację, ponieważ w rywalizacji pucharowej nie ma możliwości rewanżu. Każde spotkanie jest dla nas tak samo ważne.

Jak Trener oceni nowych zawodników, którzy niedawno dołączyli do KGHM Zagłębia?

- Zarówno Jakub Wójcicki jak i Jakub Żubrowski to doświadczeni zawodnicy, którzy wcześniej występowali w PKO Ekstraklasie. Ważne jest to, aby byli zdrowi i pokazali zaangażowanie na boisku. Są z nami również Karol Podliński, który najlepiej czuje się jako klasyczna dziewiątka. Jest także ciekawy bramkarz, Kamil Bielikow. Pojechali z drużyną na obóz i być może dostaną swoją szansę w meczu. Następnie podejmiemy decyzję, czy testowani zawodnicy zostaną z nami na dłużej.

Czy Jakub Wójcicki i Jakub Żubrowski posiadają mentalność, która może sprawić, że determinacja zespołu będzie jeszcze większa?

- Oczywiście, obaj zawodnicy pokazali w swoich poprzednich drużynach ogromne zaangażowanie oraz charakter. Przede wszystkim mają też wysokie umiejętności piłkarskie, dlatego wiedzieliśmy, że obaj piłkarze będą dla nas dużym wzmocnieniem.

Trenerze, kto będzie faworytem do zdobycia mistrzostwa w kolejnym sezonie?

- Myślę, że faworytem będzie Legia Warszawa, która zdobyła w tym roku mistrzostwo bez większych problemów. Drugim zespołem, który również może powalczyć o wysoką pozycję jest Lech Poznań.

Jaki cel indywidualny oraz drużynowy stawia przed sobą Trener w nadchodzących rozgrywkach?

- Chcemy strzelić jeszcze więcej bramek niż w poprzednim sezonie, jednocześnie tracąc ich mniej. Dzięki temu zdobędziemy większą ilość punktów. Zamierzamy grać widowiskowo oraz wprowadzać do pierwszego zespołu kolejnych wychowanków z naszej Akademii. Chcemy zająć jak najwyższą pozycję w tabeli, aby nasi kibice byli usatysfakcjonowani. W każdym spotkaniu naszym celem będzie zwycięstwo oraz gra z pełnym zaangażowaniem.

Co może być naszym atutem, a także czego możemy się obawiać?

- Myślę, że atutem będzie walka i zaangażowanie zespołu w każdym meczu. Według mnie jest to bardzo ważne, aby wygrać. Mamy także silną i skuteczną ofensywę, ale chcemy poprawić grę całego zespołu w obronie. Z pewnością musimy ustabilizować naszą formę, tak aby grać z większą powtarzalnością. Obawiam się jedynie poważniejszych kontuzji, ale wierzę, że cała drużyna jest dobrze przygotowana do startu sezonu i w każdym spotkaniu będziemy mieli do dyspozycji najlepszych zawodników.

Bilety

Wszystkich sympatyków KGHM Zagłębia Lubin zachęcamy do zakupu biletów na mecze w rundzie jesienną sezonu 2020/2021. W zbliżającej się pierwszej części sezonu nasza drużyna rozegra wiele emocjonujących spotkań. Na własnym stadionie w ramach rozgrywek Ekstraklasy zmierzy się z takimi klubami jak między innymi: Lech Poznań, Cracovia, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk, Stal Mielec, Śląsk Wrocław.