Miedziowi przegrali z Pogonią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Miedziowi przegrali z Pogonią 7 sie

Miedziowi przegrali z Pogonią

W przedsezonowym sparingu rozegranym w Opalenicy piłkarze KGHM Zagłębia przegrali z Pogonią Szczecin 0:1. Jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobył Alexander Gorgon, który strzałem głową pokonał Kacpra Bieszczada.

7 sie 2020 20:00

3’ Celne uderzenie Bartosza Białka, jednak dobrze interweniował golkiper Pogoni.

8’ Faul Jakuba Żubrowskiego w środku pola. Pomocnik obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

14’ Zawodnik Pogoni zdecydował się na strzał z dystansu, po którym piłka przeleciała obok bramki.

23’ Niebezpiecznie pod bramką „Miedziowych”, ale na po chwili nasza defensywa czujnie oddaliła zagrożenie.

24’ W dogodnej sytuacji znalazł się Damjan Bohar. Skrzydłowy wbiegł w pole karne, lecz w ostatniej chwili został zatrzymany przez obrońcę rywali.

30’ Koniec I tercji meczu, po której bezbramkowo remisujemy.

35’ Rzut rożny dla KGHM Zagłębia. Gracze Pogoni wybili piłkę przed pole karne, a tam zgarnął ją Sypek, który zdecydował się na strzał z dystansu.

41’ Filip Starzyński dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale futbolówkę pewnie złapał bramkarz „Portowców”.

47’ Dobra okazja dla Pogoni ze stałego fragmentu gry. Ostatecznie dośrodkowanie w pole karne okazało się niecelne.

53’ Bezpośredni strzał Cibickiego z rzutu wolnego. Piłka poleciała obok słupka bramki Forenca.

58’ Znów zagrozili „Portowcy”, ale na nasze szczęście uderzenie minęło słupek.

60’ Kończymy II tercję. Wciąż remisujemy 0:0

66’ Blisko objęcia prowadzenia byli zawodnicy Pogoni, ale znów piłka minimalnie minęła bramkę.

69’ Szansa dla KGHM Zagłębia. Sasa Zivec uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak pewnie obronił Stipica.

70’ Gol dla Pogoni. Zawodnik „Portowców” strzałem głową pokonał Kacpra Bieszczada.

79’ Ależ niewiele zabrakło teraz do wyrównania! Sypek celnie dograł w pole karne do Podlińskiego, a strzał napastnika świetnie obronił Stipica.

82’ Znów byliśmy bliscy zdobycia bramki. W dogodnej sytuacji pomylił się Zivec.

90’ Koniec meczu. Przegrywamy spotkanie sparingowe z Pogonią 0:1.

7 sierpnia 2020, 17:30 - Opalenica (Hotel Remes Sport & Spa)

KGHM Zagłębie Lubin 0:1 Pogoń Szczecin

KGHM Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun (31, 12. Konrad Forenc; 61, 22. Kacper Bieszczad) - 26. Kacper Chodyna, 27. Dominik Jończy (31, 55. Damian Oko), 33. Ľubomír Guldan (31, 15. Kamil Kruk), 3. Saša Balić (46, 19. Mateusz Bartolewski) - 17. Patryk Szysz (46, 16. Jakub Sypek), 8. Łukasz Poręba (46, 4. Jewgienij Baszkirow), 14. Jakub Żubrowski (61, 8. Łukasz Poręba), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (46, 7. Saša Živec) - 28. Bartosz Białek (31, 28. Karol Podliński)

Pogoń Szczecin: 26. Jakub Bursztyn (46, 12. Dante Stipica) - 23. Benedikt Zech (46, 2. Jakub Bartkowski), 13. Kóstas Triantafyllópoulos (61, 55. Filip Balcewicz), 33. Mariusz Malec (46, 74. Kryspin Szcześniak), 15. Hubert Matynia (61. 6. Bartłomiej Mruk) - 16. Santeri Hostikka (46, 27. Sebastian Kowalczyk), 8. Damian Dąbrowski (61, 57. Bartosz Boniecki; 79, 7. Michális Manias), 14. Kamil Drygas (61. 17. Mariusz Fornalczyk), 64. Kacper Kozłowski (46, 28. Alexander Gorgon), 61. Kacper Smoliński (46, 25. Paweł Cibicki) - 9. Adam Frączczak (46, 63. Hubert Turski).

żółte kartki: Żubrowski, Sypek - Kowalczyk.