Mateusz Kuchta w Zagłębiu Lubin! 28 cze

Mateusz Kuchta w Zagłębiu Lubin!

Nowym bramkarzem naszej drużyny został 22-letni Mateusz Kuchta. Golkiper przeszedł do Zagłębia z Górnika Zabrze na zasadzie transferu definitywnego i związał się z „Miedziowymi” trzyletnim kontraktem. Witamy w Zagłębiu, Mateusz!

28 cze 2018 17:22

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kuchta jest wychowankiem Stadionu Śląskiego Chorzów. Ponadto w czasach juniorskich występował również w Rozwoju Katowice. Po kilku sezonach dobrej gry na szczeblu młodzieżowym zawodnika wykupił Górnik Zabrze. Tam jednak nie zdołał wygrać rywalizacji z bardziej doświadczonymi bramkarzami, dlatego był wypożyczany: najpierw do GKS-u Katowice, a następnie do Okocimskiego Brzesko. Miniony sezon na zasadzie wypożyczenia Kuchta spędził w Odrze Opole, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje.

Nowy golkiper "Miedziowych" to także były reprezentant Polski w kategoriach od U-16 do U-21.

- Mateusz Kuchta to bardzo dobry bramkarz, którego transfer korzystnie wpłynie na rywalizację o miejsce w składzie. Na przyjściu tego zawodnika skorzystają inni bramkarze naszego klubu. Liczymy, że z naszym klubem będzie odnosił same sukcesy - powiedział Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin S.A.