Miedziowi grają dalej! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Miedziowi grają dalej! 27 paź

Miedziowi grają dalej!

Spotkanie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a ŁKS-em Łódź zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Dariusza Żurawia 1:0. "Złotego gola" na wagę awansu zdobył Filip Starzyński, który pewnie trafił z rzutu karnego w 8. minucie spotkania.

27 paź 2021 22:45

Do pucharowego starcia przeciwko ŁKS-owi KGHM Zagłębie Lubin przystąpiło z czteroma zmianami w wyjściowej jedenastce względem ligowego starcia przeciwko Cracovii. W pierwszej jedenastce mogliśmy obejrzeć Łukasza Porębę, Jakuba Żubrowskiego, Karola Podlińskiego i Sasę Zivca, którzy zastąpili Patryka Szysza, Tomasa Zajica, Dawida Pakulskiego i Ilię Zhiguleva. Dla Żubrowskiego był to pierwszy mecz w wyjściowym składzie od meczu 30. kolejki poprzednich rozgrywek i meczu w Płocku. W zespole gospodarzy kapitanem zespołu był Jakub Tosik, były zawodnik KGHM Zagłębia Lubin.

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli sobie podopieczni Dariusza Żurawia. Już w 4. minucie gry, Erik Daniel po odzyskaniu piłki przed polem karnym gospodarzy zagrał do Filipa Starzyńskiego, którego strzał jednak zatrzymał Dawid Arndt. Już trzy minuty później świetne wejście w pole karne gospodarzy zaliczył Filip Starzyński, który wywalczył rzut karny dla Miedziowych i chwilę później wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Gospodarze pierwszy raz zagrozili bramce KGHM Zagłębia w 14. minucie gry, gdy Samu Corral groźnie uderzył z rzutu wolnego. Świetną interwencją popisał się Dominik Hładun. Przez kilka kolejnych minut inicjatywę w ataku mieli gospodarze. Jan Kuźma w 23. minucie uderzył w boczną siatkę naszej bramki. W 27 minucie Erik Daniel rozruszał znów naszą grę, uderzając z dwudziestu metrów, lecz jego strzał niewiele minął się z bramką gospodarzy. W 36. minucie, z rogu pola karnego, strzał oddał Filip Starzyński, lecz Dawid Arndt znów zatrzymał strzał naszego kapitana. W 40. minucie spotkania żółte kartki otrzymali zawodnicy gospodarzy – Jan Kuźma i Javi Moreno. Chwilę wcześniej za krytykę decyzji sędziowskich napomnienie otrzymał jeden z asystentów Kibu Vicuni. Minutę później Karol Podliński za spóźniony wślizg w nogi rywala także otrzymał żółtą kartkę. W międzyczasie doszło do pierwszej zmiany w tym spotkaniu w drużynie KGHM Zagłębia Lubin. Erika Daniela na boisku zastąpił Patryk Szysz. Przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, napomnienie za faul na Patryku Szyszu zobaczył środkowy obrońca gospodarzy Jan Sobociński. Do przerwy KGHM Zagłębie Lubin prowadziło po bramce Filipa Starzyńskiego w ósmej minucie spotkania w Łodzi z ŁKS-em.

Początek drugiej części spotkania to pełna dominacja ze strony Miedziowych. Już w 20 sekundzie bramkę mógł zdobyć Karol Podliński, lecz jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę ŁKS-u. W 48. minucie kolejny groźny strzał na bramkę gospodarzy oddał Filip Starzyński, lecz po raz kolejny w tym meczu świetną interwencją popisał się Dawid Arndt. KGHM Zagłębie nie ustawało w swoich atakach i już w chwilę później Patryk Szysz uderzył po ziemi niewiele obok bramki gospodarzy. W 51. minucie świetne wejście w pole karne ŁKS-u zaliczył Karol Podliński, który zdobył nawet bramkę, lecz sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej naszego napastnika. Kilka minut później KGHM Zagłębie znów oddało celny strzał za sprawą Patryka Szysza. Po raz kolejny w tym spotkaniu Dawid Arndt uratował gospodarzy od straty bramki. W 57. minucie gry żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Pantić. Za wcześniejszy faul na Jakubie Żubrowskim, napomnienie otrzymał również Jakub Tosik po stronie gospodarzy. Chwilę później kolejną żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymał gracz gospodarzy, tym razem Ricardinho za faul na Filipie Starzyńskim. Sędzia Łukasz Szczech nie oszczędzał zawodników obydwu drużyn, jeśli chodzi o napomnienia – w 62. minucie kolejnym ukaranym zawodnikiem został Jakub Żubrowski. ŁKS pierwszy groźny strzał w drugiej części spotkania oddał już w kolejnej akcji, gdy głową uderzył Ricardinho. W 67. minucie na placu gry pojawili się Ilia Ziguliew oraz Tomas Zajic, którzy zmienili Jakuba Żubrowskiego i Karola Podlińskiego. W 71 minucie błąd popełnił Dawid Arndt, który podał wprost do Sasy Zivca, lecz ten uderzył wprost w bramkarza ŁKS-u. W 75. minucie świetny strzał z trzydziestu metrów oddał Łukasz Poręba, lecz i ten strzał nie znalazł drogi do bramki. Chwilę później otrzymał napomnienie ratując zespół przed kontratakiem gospodarzy. W 80. minucie ŁKS oddał dwa groźne strzały w stronę bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna, lecz ten świetnie zdołał interweniować. Minutę później debiut w oficjalnym spotkaniu zaliczył Bartłomiej Kłudka, który zmienił Łukasz Porębę. Na boisku pojawił się także Dawid Pakulski, który zmienił Sasę Zivca. Emocje w końcówce meczu wzięły górę i drugi z asystentów Kibu Vicuni otrzymał napomnienie w tym spotkaniu. Ostatnie minuty meczu należały do gospodarzy, którzy starali się za wszelką cenę strzelić wyrównującą bramkę. W 89. minucie Dawid Pakulski otrzymał żółtą kartkę za faul blisko pola karnego naszej drużyny. Mikkel Rygaard uderzył z rzutu wolnego na bramkę Miedziowych, lecz kolejny raz świetnie w naszej bramce spisał się Dominik Hładun. Gospodarze do samego końca atakowali naszą bramkę, lecz cały czas świetnie w obronie spisywali się nasi zawodnicy. KGHM Zagłębie Lubin ostatecznie wygrywa spotkanie w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź 1:0.

ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 0:1

Bramka: Filip Starzyński 8’

ŁKS Łódź: 99. Dawid Arndt – 27. Mateusz Bąkowicz, 4. Nacho Monsalve (59’ 28. Mieszko Lorenc), 2. Jan Sobociński, 24. Jakub Tosik (70‘ 34. Damian Nowacki), 26. Bartosz Szeliga – 23. Jan Kuźma (85’ 7. Mikkel Ryygard) 21. Ricardinho 17. Piotr Gryszkiewicz (59’ 18. Kelechukwu Ibe-Torti), 11. Javi Moreno – 9. Samu Corral (70’ 98. Stipe Jurić)

KGHM Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun - 77. Mateusz Bartolewski, 74. Kamil Kruk, 2. Aleksandar Pantić, 26. Kacper Chodyna – 8. Łukasz Poręba (81’ 27. Bartłomiej Kłudka), 14. Jakub Żubrowski (67’ 20. Ilia Ziguliew), 18. Filip Starzyński, 7. Sasa Zivec (81’ 31. Dawid Pakulski), 9. Erik Daniel (42’ 17. Patryk Szysz) – 13. Karol Podliński (67’ 11. Tomas Zajic)

Żołte kartki: Javi Moreno, Jan Kuźma, Jan Sobociński, Jakub Tosik, Ricardinho - Karol Podliński, Aleksandar Pantić, Jakub Żubrowski, Łukasz Poręba, Dawid Pakulski

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)