Patryk Szysz: Będę walczył o miejsce w podstawowym składzie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Patryk Szysz: Będę walczył o miejsce w podstawowym składzie 18 lip

Patryk Szysz: Będę walczył o miejsce w podstawowym składzie

Już jutro rozpoczną się rozgrywki PKO Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin okres przygotowań do sezonu mają już niemalże za sobą. Pomocnik "Miedziowych" Patryk Szysz opowiedział nam o treningach oraz nawiązał do zbliżających się kolejek.

18 lip 2019 12:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Okres przygotowawczy już prawie za Wami. Jak oceniasz trudy ostatniego miesiąca, w którym przygotowywaliście się do sezonu?

No tak, okres przygotowawczy jest za nami. Myślę, że bardzo dobrze został przez nas przepracowany, bardzo ciężko trenowaliśmy. Były mecze kontrolne, w których trener rotował składem. Myślę, że w każdym treningu chcieliśmy podnosić swoje umiejętności i jak najlepiej przygotować się do startu sezonu.

No właśnie, już za niedługo liga. Jaką formę treningu wolisz? Pracę w okresie przygotowawczym, czy grę tydzień w tydzień i mniejszą intensywność treningów?

Wiadomo, że przygotowania do sezonu są ważne, bo tak naprawdę przez to przygotowanie musisz przygotować się na cały sezon. Później wiadomo, mecze masz co tydzień albo co trzy dni i tym przygotowaniem musisz to nadrabiać.

Start sezonu, nie chcę wybiegać za bardzo w przyszłość, ale jak wyobrażasz siebie w najbliższych kolejkach?

Na pewno chciałbym wywalczyć skład. Łapać jak najwięcej minut, dawać kibicom radość z gry i osiągnąć cel, jaki mamy zaplanowany.

A gdzie widzisz swoje szanse na łapanie minut? Już od najbliższych minut z Cracovią?

Myślę, że okres przygotowawczy miałem dobry, teraz już wszystko jest decyzją trenera. To, co miałem do zrobienia to zrobiłem, choć na pewno dalej będę się starał, żeby wywalczyć minuty i grać jak najwięcej.