Bartosz Kopacz: Wszyscy lubią grać o stawkę 19 lip

Bartosz Kopacz: Wszyscy lubią grać o stawkę

Już w niedzielę 21 lipca o godzinie 15:00 piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zainaugurują rozgrywki PKO Ekstraklasy spotkaniem z Cracovią. Co o najbliższym rywalu "Miedziowych" sądzi Bartosz Kopacz - obrońca lubińskiego zespołu?

19 lip 2019 08:54

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

W niedzielę zagramy mecz z Cracovią. Pojawia się pierwsza ekscytacja związana z początkiem sezonu?

Każdy zawodnik lubi grać o stawkę. Wiadomo, że te sparingi to nie jest to samo i myślę, że każdy oczekuje tego niedzielnego meczu.

Pojawiają się w szatni jakieś pierwsze rozmowy na temat tego meczu?

Wiadomo, im bliżej meczu, tym więcej się o nim rozmawia. Mamy jeszcze dwa dni, więc jeszcze jest czas na analizę rywala i na przygotowanie się już pod zespół Cracovii.

Śledziłeś ich poczynania w europejskich pucharach?

Tak, oglądałem pierwszy mecz. Wiemy jak się gra z Cracovią. Tutaj, ostatnie mecze z nimi grało nam się ciężko. Na pewno jest to wymagający rywal, ale są do ukłucia i nie jesteśmy na straconej pozycji. Gramy u siebie, więc na pewno będziemy chcieli wygrać.

Powiedziałeś, że wiecie jak się gra z Cracovią, więc co może być kluczem do sukcesu?

Na pewno koncentracja pod własną bramką i bramką przeciwnika. Jeszcze nie wiadomo jakim wyjdą składem, bo ta gra w europejskich pucharach może sprawić, że trener zdecyduje się na jakieś rotacje. Musimy być przygotowani na wszystkie warianty.