Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin 5 gru

Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż z naszym Klubem żegna się trener Paweł Karmelita. 45-letni szkoleniowiec pełnił w obecnym sezonie funkcję asystenta trenera Piotra Stokowca, a także prowadził nasz zespół jako trener tymczasowy w meczu z Rakowem Częstochowa.

5 gru 2022 15:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Paweł Karmelita pracował w Zagłębiu od 2008 roku. W tym czasie był trenerem w zespołach juniorskich, a także w sztabie szkoleniowym drużyny Młodej Ekstraklasy, która w sezonie 2010/2011 sięgnęła po Mistrzostwo Polski oraz już jako pierwszy trener zdobył wicemistrzostwo ligi.

45-letni trener dołączył do sztabu szkoleniowego w sezonie 2015/2016, gdzie był jednym z asystentów Piotra Stokowca. Oficjalnie asystentem trenera został za kadencji trenera Mariusza Lewandowskiego w sezonie 2016/2017. Potem Karmelita był także asystentem Bena van Daela, Martina Seveli, Dariusza Żurawia i ponownie u Piotra Stokowca.

Paweł Karmelita pełnił także pięciokrotnie funkcję tymczasowego trenera I zespołu KGHM Zagłębia Lubin. Jego bilans to trzy zwycięstwa i dwie porażki.

- Trwająca przebudowa sztabu szkoleniowego niesie za sobą kolejne zmiany. Podjęta została decyzja o rozstaniu z trenerem Pawłem Karmelitą. Szkoleniowiec swoją pracą wydatnie przyczynił się do sukcesów zespołów młodzieżowych, a w ostatnich latach jako asystent wspierał sterników pierwszej drużyny KGHM Zagłębia. Trenerowi dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz Miedziowych i życzymy powodzenia w dalszych etapach kariery. O następnych ruchach kadrowych będziemy informować na bieżąco – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Trenerze, dziękujemy za wkład w rozwój naszego Klubu i życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze!