Plan przygotowań do Derbów Dolnego Śląska / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Plan przygotowań do Derbów Dolnego Śląska 11 gru

Plan przygotowań do Derbów Dolnego Śląska

Derby zbliżają się wielkimi krokami! Już w piątek o godzinie 20:30 Miedziowi zmierzą się na KGHM Zagłębie Arena ze Śląskiem Wrocław. Poniżej przedstawiamy plan przygotowań podopiecznych trenera Waldemara Fornalika do ostatniego meczu w 2023 roku.

11 gru 2023 13:00

Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do meczu ze Śląskiem Wrocław od porannych zajęć na siłowni, natomiast po wspólnym obiedzie naszych piłkarzy czeka jeszcze trening na boisku. Przez trzy kolejne dni Miedziowi będą pracowali raz dziennie na własnych obiektach. W piątek wieczorem rozegramy ostatnie w tym roku, derbowe spotkanie w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pierwszy pojedynek Miedziowych ze Śląskiem rozgrywany na początku sezonu we Wrocławiu zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Erik Exposito, ale po przerwie do siatki trafiali już tylko lubinianie. Gole Dawida Kurminowskiego i Damjana Bohara pozwoliły nam odwrócić losy spotkania, dzięki czemu trzy punkty pojechały do Lubina.