Płock zdobyty! 3 punkty dla KGHM Zagłębia! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Płock zdobyty! 3 punkty dla KGHM Zagłębia! 29 mar

Płock zdobyty! 3 punkty dla KGHM Zagłębia!

W 27. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Wisłę Płock 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 84. minucie Filip Starzyński.

29 mar 2019 20:50

W poprzedniej kolejce KGHM Zagłębie Lubin zremisowało bezbramkowo z Arką Gdynia w wyrównanym meczu. Tym razem „Miedziowi” zapewnili kibicom zdecydowanie więcej emocji na boisku, szczególnie w drugiej połowie spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny, a z Płocka przywozimy trzy punkty.

Pierwsze minuty nie porywały pod względem liczby akcji na boisku. Co więcej, to gospodarze częściej stwarzali niebezpieczne sytuacje pod naszą bramką, które kilkakrotnie kończyły się rzutami rożnymi i strzałami na bramkę Forenca. Jeśli zapał obu zespołów utrzymałby się do końca meczu, ten prawdopodobnie zakończyłby się bezbramkowym remisem. W 36. minucie Sasa Balic został ukarany żółtą kartką za próby zatrzymania sygnałów ostrzegawczych ze strony Wisły w pierwszej połowie.

Po przerwie nasi piłkarze zdecydowanie śmielej atakowali bramkę. Styl gry lubinian zdecydowanie się poprawił i już do końca meczu co chwilę stwarzali sytuacje pod bramką rywala. Tuż po gwizdku to „Nafciarze” jeszcze dwukrotnie grozili - w 50. i 55. minucie po fenomenalnym strzale Stevanovicia. Przewagę w grze odzyskaliśmy po 61. minucie, kiedy Damjan Bohar strzelił gola. Niestety sędzia Jarosław Przybył dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki. Od tej pory nasza drużyna nie dawała wytchnąć rywalowi i co kilka minut stwarzała ryzyko zmiany wyniku. Choć akcje budowały napięcie, to zabrakło skuteczności. W 74. minucie Bartek Slisz wyprowadził dobrą piłkę do Sasy Balica, który niestety nie zdołał dosięgnąć piłki. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka okazji, które zakończyły się doskonałym golem w wykonaniu Filipa Starzyńskiego w 84. minucie gry. Do końca meczu „Miedziowi” jeszcze kilka razy mieli okazję na poprawienie statystyk. Szansę miał między innymi Jakub Mares, który zmienił wcześniej na boisku Patryka Tuszyńskiego.

29 marca 2019, 18:00 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)

Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

bramka: Filip Starzyński 84

Wisła: 30. Thomas Dähne - 3. Jake McGing, 26. Igor Łasicki, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García - 50. Justinas Marazas, 4. Ariel Borysiuk (69, 11. Grzegorz Kuświk), 6. Damian Rasak, 8. Dominik Furman, 27. Alen Stevanović (72, 10. Giorgi Merebaszwili) - 21. Ricardinho (83, 9. Mateusz Szwoch).

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić - 11. Bartłomiej Pawłowski, 99. Bartosz Slisz, 19. Filip Jagiełło (88, 24. Jakub Tosik), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (89, 5. Maciej Dąbrowski) - 89. Patryk Tuszyński (79, 26. Jakub Mareš).

żółte kartki: Balić, Oko, Bohar, Kopacz.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 4019.