Podsumowanie rundy | Pomocnicy / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podsumowanie rundy | Pomocnicy 21 gru

Podsumowanie rundy | Pomocnicy

W kolejnej części podsumowań przechodzimy do środka pola, aby sprawdzić, jak od początku sezonu prezentowali się pomocnicy KGHM Zagłębia Lubin.

21 gru 2023 08:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Damian Dąbrowski

Nasz wychowanek przed sezonem wrócił do KGHM Zagłębia Lubin po kilku latach nieobecności. Doświadczony pomocnik posiadający na swoim koncie ponad 300 rozegranych meczów na najwyższym ligowym szczeblu z miejsca stał się kluczową postacią w układance trenera Waldemara Fornalika. W bieżących rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w wyniku drobnego urazu ominął tylko zwycięskie starcie ze Śląskiem Wrocław. We wszystkich pozostałych spotkaniach wybiegał na plac gry od pierwszej minuty i najczęściej przebywał na boisku do końcowego gwizdka sędziego. W minionej rundzie jesiennej Damian zdobył swoją pierwszą bramkę w miedziano-biało-zielonych barwach podczas meczu z Radomiakiem Radom, a także dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. 

 • Liczba występów: 20
 • Liczba rozegranych minut: 1610
 • Gole/asysty: 1/2 
 • Żółte kartki: 2

Marko Poletanović

Serbski pomocnik rozpoczął sezon od dwóch pełnych rozegranych meczów z Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław, które kończyły się zwycięstwami Miedziowych. Później jednak ze względu na kontuzję ominął pięć kolejnych spotkań, ale po powrocie do zdrowia znów zaczął regularnie grywać, rywalizując o miejsce w składzie z Tomaszem Makowskim. Łącznie z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski były reprezentant Serbii uzbierał tej jesieni 15 występów, co przekłada się na ponad 800 rozegranych minut.

 • Liczba występów: 15
 • Liczba rozegranych minut: 818
 • Gole/asysty: 0/0 
 • Żółte kartki: 3

Tomasz Makowski

24-latek jest jedynym piłkarzem KGHM Zagłębia, który w obecnym sezonie pojawił się na murawie w każdym spotkaniu zarówno ligowym, jak i pucharowym. Większość z nich rozpoczynał w wyjściowym składzie, tworząc duet defensywnych pomocników z Damianem Dąbrowskim. Były młodzieżowy reprezentant kraju ma na swoim koncie już dwa, niezwykle ważne trafienia. Pierwszą bramką doprowadził do wyrównania w inauguracyjnym meczu z Ruchem Chorzów, a po raz drugi trafił do siatki w rywalizacji z Wartą Poznań, zapewniając naszemu zespołowi zwycięstwo. 

 • Liczba występów: 21
 • Liczba rozegranych minut: 1341
 • Gole/asysty: 2/0 
 • Żółte kartki: 1

Sergiy Buletsa

Ofensywny pomocnik rodem z Ukrainy wzmocnił zespół KGHM Zagłębia Lubin podczas letniego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów. Dość szybko odnalazł się w drużynie Waldemara Fornalika i najczęściej to właśnie on był pierwszym wyborem trenera na pozycji nr 10. W międzyczasie pokazał, że w odpowiednim momencie potrafi dostrzec dobrze ustawionych kolegów z zespołu, co potwierdza liczba czterech asyst. Do swojego dorobku Sergiy dorzucił jeszcze jedno trafienie, gdy w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze zwiódł obrońców i precyzyjnie przymierzył z dystansu. 

 • Liczba występów: 18
 • Liczba rozegranych minut: 1008
 • Gole/asysty: 1/4 
 • Żółte kartki: 0

Marek Mróz

Podobnie jak Sergiy Buletsa, również zasilił szeregi Miedziowych minionego lata. W koszulce naszego Klubu zadebiutował już w 1. kolejce. Mecze z Ruchem i Śląskiem rozpoczynał od pierwszych minut, ale później pojawiał się na boisku w roli zmiennika. W meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski, w ramach którego lubinianie mierzyli się z Sokołem Kleczew, Marek wpisał się na listę strzelców, a także asystował przy decydującym golu Juana Munoza. 

 • Liczba występów: 17
 • Liczba rozegranych minut: 504
 • Gole/asysty: 1/1 
 • Żółte kartki: 0

Filip Kocaba

Wychowanek naszego Klubu przez większość obecnego sezonu rozgrywał mecze w prowadzonym przez trenera Pawła Sochackiego drugim zespole KGHM Zagłębia Lubin. Pięciokrotnie jednak znalazł się w kadrze Miedziowych w ramach spotkań PKO BP Ekstraklasy, a dwa razy zameldował się na boisku. 19-latek wchodził na plac gry w końcówce derbowej rywalizacji ze Śląskiem Wrocław oraz w domowym starciu z Puszczą Niepołomice. 

 • Liczba występów: 2
 • Liczba rozegranych minut: 3
 • Gole/asysty: 0/0
 • Żółte kartki: 0