Podsumowanie rundy | Środkowi obrońcy / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podsumowanie rundy | Środkowi obrońcy 19 gru

Podsumowanie rundy | Środkowi obrońcy

W drugiej części podsumowań występów naszych zawodników w rundzie jesiennej, wzięliśmy pod lupę stoperów KGHM Zagłębia Lubin – Bartosza Kopacza, Aleksa Ławniczaka, Michała Nalepę oraz Kamila Kruka.

19 gru 2023 08:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bartosz Kopacz

Kapitan i środkowy obrońca z największą ilością rozegranych minut w całym zespole. Zabrakło go tylko w wysoko przegranym spotkaniu z Rakowem Częstochowa na początku listopada oraz w meczu Fortuna Pucharu Polski z Sokołem Kleczew na wyjeździe. W pozostałych starciach rozegrał pełne 90 minut. 31-latek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w minionej rundzie. Trafiał do siatki w rywalizacji z Pogonią Szczecin i ŁKS-em Łódź. Zaliczył także jedną asystę przy golu Mateusza Wdowiaka z Radomiakiem Radom. Na swoim koncie ma trzy żółte kartki w PKO BP Ekstraklasie i jedną w Fortuna Pucharze Polski. 

 • Liczba występów: 19
 • Liczba rozegranych minut: 1710
 • Gole/asysty: 2/1 
 • Żółte kartki:
 • Czyste konta: 5

Aleks Ławniczak

Wspólnie z Bartoszem Kopaczem tworzył podstawową parę środkowych obrońców. Pauzował od czwartej do ósmej kolejki PKO BP Ekstraklasy z powodu kontuzji. Nie zagrał również w żadnym z dwóch meczów Fortuna Pucharu Polski w tym sezonie. Łącznie zgromadził 14 spotkań, co przełożyło się na dwie strzelone bramki w rywalizacji z Piastem Gliwice i ŁKS-em Łódź. Otrzymał również dwie żółte kartki. 

 • Liczba występów: 14
 • Liczba rozegranych minut: 1260
 • Gole/asysty: 2/0
 • Żółte kartki: 2
 • Czyste konta: 3

Michał Nalepa

Środkowy obrońca przed sezonem został sprowadzony z Lechii Gdańsk. Do tej pory rozegrał w naszych barwach pięć spotkań w rozgrywkach ligowych oraz dołożył do tego dwa mecze w Fortuna Pucharze Polski. W PKO BP Ekstraklasie otrzymał łącznie cztery żółte kartki. Dwie z nich obejrzał w rywalizacji ze Stalą Mielec, co poskutkowało czerwonym kartonikiem. Ma także jeden występ w drugim zespole Miedziowych na poziomie II ligi. 

 • Liczba występów: 7
 • Liczba rozegranych minut: 507
 • Gole/asysty: 0/0
 • Żółte kartki:
 • Czerwone kartki: 1
 • Czyste konta: 2

Kamil Kruk

Przed sezonem wrócił z wypożyczenia do Stali Mielec. W pierwszym zespole KGHM Zagłębia rozegrał cztery mecze w PKO BP Ekstraklasie i jedno spotkanie w Fortuna Pucharze Polski. Czterokrotnie wystąpił również w zespole rezerw naszej drużyny. We wszystkich rozgrywkach zanotował jedną żółtą kartkę w rywalizacji pucharowej z Sokołem Kleczew. 

 • Liczba występów: 5
 • Liczba rozegranych minut: 358
 • Gole/asysty: 0/0
 • Żółte kartki: 1
 • Czyste konta: 1