Podsumowanie sezonu 2022/2023 – Bramkarze / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podsumowanie sezonu 2022/2023 – Bramkarze 30 maj

Podsumowanie sezonu 2022/2023 – Bramkarze

Koniec sezonu to dobry czas na podsumowania. Najpierw zaprezentujemy, jak w obecnym sezonie radzili sobie nasi bramkarze. Zapraszamy.

30 maj 2023 11:20

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Sokratis Dioudis

Przyszedł do naszego klubu w styczniu 2023 roku z Panathinaikosu Ateny i szybko jego transfer okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Zadebiutował w wygranym spotkaniu 2:1 z Lechem Poznań na wyjeździe i był jednym z głównych bohaterów tego zwycięstwa. Łącznie w obecnym sezonie zgromadził pięć czystych kont w czternastu rozegranych meczach. 

Grek zanotował kilka kluczowych interwencji. Warto wyróżnić choćby tę z Widzewem Łódź, gdy sparował na słupek uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego. Wówczas prowadziliśmy 1:0, a jego skuteczna obrona spowodowała, że niedługo później nasz zespół wyszedł z kontrą i strzelił gola na 2:0. Kapitalną paradą popisał się także przy obronionych rzutach karnych z Jagiellonią Białystok. Najpierw po jego interwencji jedenastka została powtórzona ze względu na brak kontaktu nogi z linią bramkową. Natomiast kolejna próba pokonania golkipera Miedziowych z rzutu karnego również okazała się nieudana, a gol padł dopiero po dobitce Marca Guala. 

W swojej karierze Sokratis Dioudis może się pochwalić również dwoma występami w seniorskiej reprezentacji Grecji przeciwko Austrii i Hondurasowi.

Kacper Bieszczad 

Kacper Bieszczad występował w większości spotkań w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. Łącznie zanotował 15 meczów w wyjściowym składzie, co pozwoliło mu trzy razy zachować czyste konto. Były to starcia ze Śląskiem Wrocław u siebie (0:0) oraz na wyjeździe z Piastem Gliwice (1:0) oraz z Miedzią Legnica (1:0). W drugiej części sezonu po przyjściu Sokratisa Dioudisa grał głównie w drugiej drużynie Miedziowych. Tam w jednym spotkaniu z dziewięciu zdołał zagrać na zero z tyłu. 

Młody golkiper Zagłębia regularnie jest powoływany do reprezentacji młodzieżowych. W obecnym roku był jednym z najlepszych zawodników w bezbramkowo zremisowanym meczu towarzyskim z Austrią U-21. Ogólnie w swojej karierze występował w wielu kategoriach wiekowych reprezentacji Polski (U-16, U-17, U-19, U-20, U-21).

Jasmin Burić

W niedawno zakończonym sezonie rozegrał pięć meczów w PKO BP Ekstraklasie. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością jego dyspozycja w wygranej rywalizacji derbowej ze Śląskiem Wrocław (3:0) na początku rundy wiosennej, gdy przy dwubramkowym prowadzeniu Miedziowych obronił rzut karny strzelany przez Patricka Olsena. W drugiej drużynie KGHM Zagłębia zgromadził osiem spotkań, co przełożyło się na jedno czyste konto w rywalizacji przeciwko drugiemu zespołowi Lecha Poznań.

Jasmin Burić w swojej karierze zaliczył trzy spotkania dla seniorskiej reprezentacji Bośni i Hercegowina. Wówczas jego drużyna mierzyła się z Azerbejdżanem, Szwajcarią i Iranem Grał również w kadrach młodzieżowych (U-17, U-19, U-21).