Podział punktów ze Stalą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów ze Stalą 21 lis

Podział punktów ze Stalą

Sobotni pojedynek KGHM Zagłębia Lubin ze Stalą Mielec zakończył się remisem 2:2. Dla "Miedziowych" bramki zdobywali Kacper Chodyna i Sasa Balić, natomiast w zespole gości autorami trafień byli Maciej Domański oraz Petteri Forsell.

21 lis 2020 19:50

Po niemal miesiącu przymusowej przerwy, zespół KGHM Zagłębia wrócił do gry. W ramach 10. kolejki PKO Ekstraklasy „Miedziowi” podejmowali na własnym obiekcie drużynę Stali Mielec. Trener Martin Ševela zdecydował się na dokonanie kilku zmian w wyjściowym składzie. Na skrzydle od pierwszej minuty wystąpił Adam Ratajczyk, natomiast w środku pola zabrakło Bashkirova, który rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Poza kadrą meczową znalazł się słoweński skrzydłowy, Sasa Zivec. W pierwszych minutach spotkania, żadna z ekip nie stworzyła dogodnej sytuacji bramkowej, natomiast można było zaobserwować sporo walki w środku boiska. W 17. minucie do głosu doszli „Miedziowi”. Łukasz Poręba świetnie zagrał do wybiegającego Chodyny, a prawy obrońca mocnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Po chwili zespół KGHM Zagłębia ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Głową uderzał Balić, tor lotu piłki zmienił jeden z obrońców Stali, jednak instynktownie w ostatniej chwili futbolówkę na rzut rożny wybił Strączek. W 34. minucie KGHM Zagłębie podwyższyło prowadzenie. Ze skrzydła dośrodkował kapitan, Lubomir Guldan, a piłka idealnie trafiła na głowę Balicia, który pokonał bezradnego Strączka. Radość lubinian nie trwała jednak zbyt długo. Trzy minuty później Domański mocno uderzył z daleka, a piłka odbijając się jeszcze od poprzeczki, wpadła do siatki. Więcej goli w pierwszej połowie już nie padło i „Miedziowi” schodzili do szatni prowadząc 2:1.

Na drugą połowę „Miedziowi” wyszli w takim samym zestawieniu, natomiast na zmiany zdecydował się trener Leszek Ojrzyński. Na plac gry weszli Paweł Tomczyk oraz Petteri Forsell. Niestety druga część meczu nie rozpoczęła się dla nas dobrze. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Forsell i w swoim stylu potężnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans na dobrą interwencję Dominikowi Hładunowi. KGHM Zagłębie zagroziło rywalom w 64. minucie. Mraz świetnie dograł Szysza, ten minął bramkarza, ale uderzył z ostrego kąta tylko w boczną siatkę. Trzy minuty później „Miedziowi” ruszyli z niebezpieczną kontrą, zakończoną mocnym uderzeniem Bednarczyka. Dobrze w tej sytuacji zachował się golkiper Stali, Rafał Strączek. W 78. minucie znakomicie spisał się Dominik Hładun. Groźnie strzelał Tomczyk, ale „Hładi” uchronił naszą drużynę przed stratą bramki. Niewiele zabrakło do objęcia prowadzenia przez „Miedziowych” sześć minut przed końcem regulaminowego czasy gry. Starzyński otrzymał piłkę w polu karnym i silnym uderzeniem posłał futbolówkę tuż obok słupka. W ostatnich minutach podopieczni Martina Seveli zepchnęli rywali do defensywy, jednak obrońcy Stali skutecznie oddalali zagrożenie. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie i oba zespoły musiały zadowolić się jednym punktem.

KGHM Zagłębie Lubin 2-2 Stal Mielec

Bramki: Kacper Chodyna 17, Saša Balić 34 - Maciej Domański 37, Petteri Forsell 50

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba, 14. Jakub Żubrowski (65, 4. Jewgienij Baszkirow), 18. Filip Starzyński, 16. Adam Ratajczyk (65, 21. Jakub Bednarczyk) - 11. Samuel Mráz (81, 9. Rok Sirk).

Stal: 13. Rafał Strączek - 14. Kamil Kościelny, 5. Mateusz Żyro, 4. Bożidar Czorbadżijski (81, 44. Martin Sus), 6. Marcin Flis - 10. Mateusz Mak (67, 77. Jakub Wróbel), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Mateusz Matras, 7. Maciej Domański, 9. Andreja Prokić (46, 17. Petteri Forsell) - 99. Łukasz Zjawiński (46, 98. Paweł Tomczyk).

żółte kartki: Šimić - Mak, Żyro, Wróbel.

sędziował: Daniel Stefański.