Pogoń lepsza od KGHM Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Pogoń lepsza od KGHM Zagłębia 25 cze

Pogoń lepsza od KGHM Zagłębia

W pierwszym meczu sparingowym zespół KGHM Zagłębia Lubin uległ w Opalenicy "Portowcom" 0:3.

25 cze 2021 13:15

W pierwszym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do nowego sezonu, podopieczni trenera Martina Ševeli mierzyli się z zespołem Pogoni Szczecin. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla „Portowców”. W pierwszej groźnej akcji piłka w polu karnym trafiła pod nogi Jeana Carlosa, a Brazylijczyk mocnym uderzeniem otworzył wynik meczu. W 12. minucie znów zrobiło się niebezpiecznie pod naszą bramką. Podanie tuż przed polem karnym otrzymał Rafał Kurzawa i w swoim stylu precyzyjnie uderzył lewą nogą. Na nasze szczęście futbolówka minęła słupek. Niestety w kolejnych minutach wciąż przeważali piłkarze Pogoni. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Kurzawa, ale świetną interwencją popisał się Dominik Hładun, który zatrzymał pomocnika. Po chwili jednak arbiter przyznał „Portowcom” rzut karny, a z jedenastu metrów nie pomylił się Kowalczyk, podwyższając tym samym prowadzenie swojej drużyny. Cztery minuty później „Hładi” znów musiał wyciągać piłkę z siatki po tym, jak na listę strzelców wpisał się Kacper Smoliński. Pod koniec pierwszej połowy tempo gry nieco się uspokoiło, a obie ekipy powoli budowały swoje ataki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, przez co zawodnicy ze Szczecina prowadzili 3:0.

Drugą odsłonę spotkania Miedziowi rozpoczęli w zmienionym składzie. Na boisku pozostali jedynie Kamil Kruk oraz Karol Podliński. W 51. minucie napastnik KGHM Zagłębia padł w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Filip Starzyński, lecz niestety bramkarz Pogoni zdołał zatrzymać strzał „Figo” z jedenastu metrów. W drugiej połowie Miedziowi prezentowali się zdecydowanie lepiej. Lubinianie dłużej utrzymywali się przy piłce i konstruowali coraz groźniejsze ataki. To jednak „Portowcy” w 74. minucie wyszli z niebezpieczną kontrą, która zakończyła się niecelną dobitką Benedyczaka. Po chwili z prawej nogi przymierzył Łukasz Łakomy, ale golkiper Pogoni z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Niespełna 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie przed szansą stanął Łakomy. Po rzucie rożnym piłka spadła na nogę naszego pomocnika, ale ten uderzył nad bramką. W samej końcówce składna akcja Miedziowych zakończyła się strzałem Chodyny, lecz piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców. Ostatecznie po niewątpliwie lepszej grze w drugich 45 minutach Miedziowi nie zdołali pokonać bramkarza rywali i ulegli Pogoni 0:3

Pogoń Szczecin 3-0 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Jean Carlos Silva 5, Sebastian Kowalczyk 26 (k), Kacper Smoliński 30

Pogoń: (I połowa) 1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski, 55. Igor Łasicki (36, 74. Kryspin Szcześniak), 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata - 21. Jean Carlos Silva (36, 71. Marcel Wędrychowski), 61. Kacper Smoliński, 8. Damian Dąbrowski, 7. Rafał Kurzawa, 27. Sebastian Kowalczyk - 10. Luka Zahovič. (II połowa) 26. Jakub Bursztyn - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia - 18. Michał Kucharczyk, 54. Maciej Żurawski, 14. Kamil Drygas, 20. Alexander Gorgon, 71. Marcel Wędrychowski (59, 17. Mariusz Fornalczyk) - 19. Adrian Benedyczak (77, 63. Hubert Turski).

KGHM Zagłębie: (I połowa) 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 5. Lorenco Šimić, 70. Kamil Kruk, 3. Saša Balić - 39. Konrad Handzlik, 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow, 19. Daniel Dudziński, 7. Saša Živec - 27. Karol Podliński. (II połowa) 22. Kacper Bieszczad - 20. Kacper Chodyna, 70. Kamil Kruk, 55. Damian Oko, 77. Mateusz Bartolewski - 21. Jakub Bednarczyk, 99. Łukasz Łakomy, 14. Jakub Żubrowski, 18. Filip Starzyński, 16. Adam Ratajczyk - 27. Karol Podliński (59, 17. Patryk Szysz).

żółte kartki: Šimić - Triantafyllópoulos.