Pokonać Arkę w meczu przyjaźni | Przed meczem #ARKZAG 13 gru

Pokonać Arkę w meczu przyjaźni | Przed meczem #ARKZAG

Już o 18:00 zmierzymy się z Arką Gdynia! Mecz przyjaźni zostanie rozegrany w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy, Tu znajdziesz najważniejsze informacje przed dzisiejszym spotkaniem.

13 gru 2019 11:26

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Co mówi historia?

Dotychczas w ligowych pojedynkach mierzyliśmy się z Arką 26 razy. Piętnaście z tych spotkań zakończyło się zwycięstwem KGHM Zagłębia, siedem razy zespoły podzieliły się punktami, a czterokrotnie wygrywali gospodarzy dzisiejszego meczu. Co ciekawe, w ostatnich pięciu spotkaniach padły aż trzy remisy. To tyle samo co w pierwszych piętnastu pojedynkach pomiędzy Arką a KGHM Zagłębiem!

ARKA GDYNIA - KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN:

Wygrane Arki: 4
Remisy: 7
Wygrane KGHM Zagłębia: 16

Bilans bramkowy: 40-19 na korzyść KGHM Zagłębia

Co slychać u naszych braci z Gdyni?

Arka zajmuje obecnie 13. pozycję w ligowej stawce. Dotychczas zgromadzili 17 punktów, a na taki dorobek złożyły się 4 zwycięstwa, pięć remisów i 9 porażek. Co ciekawe, "Arkowcy" mają najgorszy bilans meczów u siebie ze wszystkich drużyn w PKO Ekstraklasie. W tym sezonie tylko raz odnieśli zwyięstwo przed własną publicznością, a było to jeszcze w okresie wakacji. Wówczas "żółto-niebiescy" pokonali Górnik Zabrze, po trafieniu Dawita Schirtladze. Gdynianie strzelili też najmniej bramek u siebie, bo tylko pięć razy pokonywali bramkarzy rywali.

W ostatnich czterech meczach dzisiejsi gopsodarze zdobyli 7 punktów i poprawili swoją sytuację w tabeli PKO Ekstraklasy, choć ta nadal jest daleka od ideały. Przed rozpoczęciem 19. serii gier "Arkowcy" mają dwa punkty przewagi nad Koroną Kielce, trzy nad ŁKS-em i sześć nad zamykającą tabelę Wisłą Kraków.

Ich łączy KGHM Zagłębie i Arka

Z łatwością można wymienić zawodników, którzy na przestrzeni lat zakładali koszulkę zarówno "Miedziowych" jak i Arki Gdynia. Wielu z nich doskonale zapisało się w pamięci kibiców obu ekip. Poniżej przedstawiamy wam bliżej sylwetkę kilku z nich.

Więcej przeczytacie TUTAJ

Martin Sevela przed meczem Arka - KGHM Zagłębie

O kilka słów przed spotkaniem z Arką poprosiliśmy trenera KGHM Zagłębia, Martina Sevelę. KLIK

Ten mecz musimy wygrać!

Ewentualna wygrana z Arką wprowadzi nas przynajmniej chwilowo na ósmą pozycję w ligowej tabeli. Z pewnością byłby to dobry prognostyk przed spotkaniem z Legią i zakończeniem grania w 2019 roku. Liczymy, że "Miedziowi" zaprezentują się jak w meczu z Jagiellonią i dopiszą kolejne trzy punkty do swojego dorobku. Jedno jest pewne. Na trybunach będzie można poczuć atmosferę prawdziwego, piłkarskiego święta. Trzymamy kciucki za podpiecznych Martina Seveli już od 18:00! Bądźcie z nami!