Poniedziałkowy przegląd prasy po meczu ze Śląskiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Poniedziałkowy przegląd prasy po meczu ze Śląskiem 2 mar

Poniedziałkowy przegląd prasy po meczu ze Śląskiem

Po takim meczu jak wczorajszy, z przyjemnością zagląda się do prasy. W niedzielę zespół KHGM Zagłębia Lubin pod wodzą Martina Seveli odniósł pewne zwycięstwo w derbowym pojedynku. Na listę strzelców wpisali się Saša Živec i Patryk Szysz. Więcej na temat spektakularnego spotkania, w poniższych artykułach.

2 mar 2020 12:11

Sport

„Dwa trafienia Żivca”

Poprzednie derby Dolnego Śląska obfitowały w emocje i gole - padł wynik 4:4. Tym razem mecz rozkręcił się dopiero w drugiej połowie. Gospodarze od razu po przerwie ruszyli do ataku.

Więcej wydanie papierowe - Kacper Janoszka

***

Przegląd Sportowy

„Derby po słoweńsku”

Odmieniona drużyna Miedziowych rozbiła niemrawy zespół z Wrocławia. To pierwsze zwycięstwo Zagłębia w tym roku i pierwsza porażka Śląska. Gospodarze zagrali z pasją, w drużynę dobrze wkomponowali się nowi piłkarze, no i który to już raz błysnął duet Damjan Bohar – Saša Živec.

Więcej wydanie papierowe - Antoni Bugajski

***

Słowo Sportowe

„Śląsk na kolanach, górą Zagłębie!”

Derby Dolnego Śląska dla KGHM Zagłębia Lubin! W niedzielnym spotkaniu zamykającym 24. kolejkę PKO Ekstraklasy Miedziowi pokonali na własnym terenie Śląsk Wrocław 3:1 zbliżyli się do pierwszej ósemki ligowej klasyfikacji.

Więcej wydanie papierowe - Arkadiusz Barski

***

Gazeta Wrocławska

„Śląsk Wrocław sprowadzony do parteru”

Zagłębie dzięki wygranej w derbach znacznie przybliżyło się do czołowej ósemki w tabeli PKO Ekstraklasy. Obecnie jest dziewiąte, a do ósmej Wisły Płock traci ledwie jeden punkt (w sumie ma ich 32). Śląsk jest natomiast czwarty (39 oczek).

Więcej wydanie papierowe- Dawid Foltyniewicz

***

Weszlo.com

„Skrzydła wysokich lotów. I nie tylko one”

Bylibyśmy wariatami, gdybyśmy wymagali, by dziś Zagłębie i Śląsk zagrały jak jesienią,

gdy było 4:4. Próg zadowolenia osiągnięty jednak został. Śląsk do Lubina nie dojechał, ale Zagłębie w drugiej połowie odpaliło niezbyt często uruchamianą w tym sezonie maszynkę do mielenia rywali.

Więcej - KLIK

***

Mkszaglebie.pl

„DERBY DLA ZAGŁĘBIA!”

44. derby Dolnego Śląska padły łupem Zagłębia Lubin! Po dobrej grze "Miedziowi" zwyciężyli ze Śląskiem Wrocław 3:1. Radość kibicom swoimi golami przysporzyli Saša Živec (dwukrotnie) oraz Patryk Szysz. Dzięki wygranej awansowaliśmy na 9. miejsce w tabeli.

***

Miedziowe.pl

„Miedziowi panują w derbach”

W derbach Dolnego Śląska górą piłkarze Zagłębia Lubin. Miedziowi bez żadnego pardonu wypunktowali odwiecznego rywala. Bramki dla lubinian zdobyli: Zivec dwie i Szysz. Dla gości trafił Markovic. Dzisiejsze zwycięstwo oznacza, że w konfrontacji obu zespołów w rundzie zasadniczej Zagłębie jest zdecydowanie lepsze od Śląska.

***

E-legnickie.pl

"Derby dla Miedziowych"

LUBIN. Zagłębie po koncertowej grze w drugiej połowie wygrało swój pierwszy ligowy mecz w 2020 roku i dostali "nowe życie" w walce o mistrzowską ósemkę. Po pierwsze połowie , takiej lekko rozczarowującej, bez pieprzu i soli, w drugiej części derbowego starcia Miedziowi bezbłędnie wykorzystali wielkie dziury w defensywie niemrawo grającego Śląska. Wrocławianie przegrywając nie wdrapali się na ligowe podium, ale po tym co zaprezentowali w Lubinie - na miejsce na podium kompletnie nie zasługują. W zespole Miedziowych niemal z marszu zadebiutowali pozyskani "last minute": Rosjanin Bashkirov, który wypełnił lukę po Bartszu Śliszu oraz Serb Dejan Drazić. Zagrali poprawnie, ale nie oni byli bohaterami derbów. MVP meczu został zdecydowanie Słoweniec Sasza Źivec, który zdobył dwie bramki i wraz z Damjanem Boharem byli motorami napędowymi Zagłębia. Pięknego gola zdobył także Patryk Szysz.