Jak co tydzień zapraszamy na przegląd prasy i serwisów internetowych. Dziś skupimy się na tym, co media pisały po spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy z Legią Warszawa.

19 paź 2020 11:38

Sport.se.pl

“Legia Warszawa - Zagłębie Lubin: Pekhart show przy Łazienkowskiej”

Po przerwie reprezentacyjnej wróciły rozgrywki PKO Ekstraklasy. W ostatnim niedzielnym spotkaniu Legia Warszawa wróciła na zwycięskie tory i wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1. Wielka w tym zasługa Tomasa Pekharta. Czech zdobył obie bramki dla "Wojskowych". Przeprawa dla podopiecznych Czesława Michniewicza do najłatwiejszych jednak nie należała!

Więcej - KLIK

___________

Meczyki.pl

“Jak trwoga, to do Pekharta. Czeski wieżowiec daje Legii Warszawa ważną wygraną”

Po ostatnich niepowodzeniach w Ekstraklasie i kwalifikacjach do europejskich pucharów Legia potrzebowała zwycięstwa bardziej niż zwykle. Czekała na smak wygranej od miesiąca. Udało się. Dzięki trafieniom niezawodnego Pekharta Legia pokonała przy Łazienkowskiej Zagłębie Lubin 2:1.

___________

Sportowefakty.wp.pl

“Pekhart daje wygraną mistrzom Polski”

Czeski wieżowiec, Tomas Pekhart, w tym sezonie trafia na zawołanie. Tym razem strzelił dwie bramki dla Legii Warszawa, co dało mistrzom Polski wygraną 2:1 z Zagłębiem Lubin.

___________

Gol24.pl

“Legia - Zagłębie 2:1. Dublet Pekharta dał Wojskowym przełamanie. Teraz meczowy maraton”

Legia Warszawa pokonała Zagłębie Lubin 2:1 w meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Tomas Pekhart, honorowe trafienie dla Miedziowych zaliczył z rzutu karnego Filip Starzyński.

W 2007 r. Czesław Michniewicz przy Łazienkowskiej świętował mistrzostwo Polski jako trener Zagłębia Lubin. 13 lat później, już w roli trenera Legii, podejmował tam Miedziowych licząc na przełamanie swojej nowej drużyny.

___________

Mkszaglebie.pl

“Dwa oblicza Miedziowych”

Dobra i żwawa gra, wymienność pozycji, dokładność i pomysł - to wszystko oglądaliśmy w wykonaniu Zagłębia Lubin w pierwszych 45 minutach - szkoda tylko, że nasi zawodnicy nie potrafili choćby w połowie zrealizować planu na drugie 45 minut. Niestety ostatecznie pojedynek 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Legią Warszawa kończymy porażką 1:2 i trzeba wprost zaznaczyć, że nikt o ten rezultat nie powinien mieć pretensji.

___________

Miedziowe.pl

“Pekhart katem miedziowych”

To lubinianie jako pierwsi wypracowali sobie okazję do zdobycia gola, ale piłkę po uderzeniu Drazicia ze spokojem złapał Boruc. Częściej w posiadaniu piłki byli legioniści i dopięli swego w 30 min. Tomas Pekhart strzałem tuż sprzed linii pola karnego przy samym słupku umieścił piłkę w bramce. Siedem minut później było już 1:1, a rzut karny na gola zamienił Filip Starzyński.

___________

E-legnickie.pl

“Zagłębie nie grało i z Pekhartem przegrało”

W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała 2:1 z Zagłębiem Lubin. Dwa gole dla Wojskowych strzelił Tomas Pekhart. Po pięciu meczach legioniści mają na koncie dziewięć punktów. Miedziowi w drugiej połowie generalnie "przeszli" obok meczu i zagrali tragicznie.

___________

Przegladsportowy.pl

“Pekhart bohaterem, Legia lepsza od Zagłębia”

Po 99 dniach mistrz Polski wygrał ligowe spotkanie na własnym boisku. Legia Warszawa pokonała 2:1 Zagłębie Lubin, a obie bramki dla gospodarzy zdobył Tomas Pekhart. Na trafienie Czecha goście odpowiedzieli golem Filipa Starzyńskiego.