Porażka we Wrocławiu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Porażka we Wrocławiu 25 lut

Porażka we Wrocławiu

W meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali ze Śląskiem Wrocław 0:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Radecki i Marcin Robak.

25 lut 2019 21:57

Pierwszą groźną okazję do zdobycia gola mieli goście, a konkretnie Damjan Bohar. Piłka po jego strzale z pierwszej piłki minęła Jakuba Słowika, ale stojący przed bramką Jakub Łabojko wybił zmierzającą do bramki piłkę. W 14. minucie znów zaatakowali „Miedziowi”, jednak strzał Balicia okazał się zbyt lekki, by pokonać Słowika. Trzy minuty przed zmianą stron gospodarze wyszli na prowadzenie. Zagraną z rzutu rożnego piłkę zgrał Marcin Robak, a Mateusz Radecki strzałem z najbliższej odległości nie dał szans Hładunowi.

W drugiej połowie Śląsk szybko podwyższył prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony Musondy na bramkę zamienił Marcin Robak. Kika minut późnej mogło być 3:0, jednak dogodną sytuację na dublet zmarnował Robak. W kolejnych minutach dalej atakowali wrocławianie i to oni byli bliżej zdobycia bramki. Ta sztuka udała się im w ostatniej w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. W sytuacji sam na sam z Hładunem, Piech umieścił piłkę w siatce, jednak po weryfikacji VAR sędzia Piotr Lasyk dostrzegł spalonego i anulował gola.

25 lutego 2019, 18:00 - Wrocław (Stadion Miejski)

Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

bramki: Mateusz Radecki 42, Marcin Robak 52

Śląsk: 27. Jakub Słowik - 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 14. Wojciech Golla, 11. Mateusz Cholewiak - 18. Lubambo Musonda, 19. Krzysztof Mączyński, 21. Jakub Łabojko (74, 6. Michał Chrapek), 23. Mateusz Radecki, 16. Róbert Pich (78, 25. Damian Gąska) - 9. Marcin Robak (90, 29. Arkadiusz Piech).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić - 11. Bartłomiej Pawłowski, 13. Dawid Pakulski (57, 37. Władisław Sirotow), 99. Bartosz Slisz, 19. Filip Jagiełło, 39. Damjan Bohar (74, 26. Jakub Mareš) - 89. Patryk Tuszyński.

żółte kartki: Oko, Sirotow.
sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 8484.