Przed #PIAZAG | Historia pojedynków 23 kwi

Przed #PIAZAG | Historia pojedynków

Dziś o 18:00 rozegramy drugi mecz w rundzie finałowej LOTTO Ekstraklasy. Naszym przeciwnikiem będzie Piast Gliwice, który w tym roku nie przegrał żadnego spotkania na własnym stadionie. KGHM Zagłębie Lubin podejmie próbę zdobycia niebiesko-czerwonej twierdzy. A jak wygląda historia spotkań zespołów? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym podsumowaniem.

23 kwi 2019 13:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piast Gliwice i KGHM Zagłębie Lubin zmierzą się w walce o ligowe punkty po raz 32. Dotychczas zespoły rywalizowały ze sobą czternaście razy w II lidze oraz siedemnaście w Ekstraklasie. Bilans jest korzystny dla „Miedziowych”, bowiem nasza drużyna wygrywała dwanaście razy, dziewięć razy dzieliliśmy się punktami, a dziesięć razy komplet punktów zdobywał Piast. Stosunek bramek wynosi 39:37 na korzyść rywala.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się na naszym boisku w 1975 roku, na poziomie II ligi i zakończył remisem 1:1. Najwyższe zwycięstwo, aż 5:1, KGHM Zagłębie odniosło w sezonie 1988/89.

W Ekstraklasie mierzyliśmy się z Piastem Gliwice czternaście razy. Na sześć ostatnich spotkań, aż cztery kończyły się remisem, pozostałe po jednym zwycięstwie. W ostatnim pojedynku, który inaugurował 18. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, drużyny również podzieliły się punktami. Najpierw na Stadionie Zagłębia prowadził Piast, później do ostatnich minut utrzymywał się rezultat 2:1, ale starcie zakończyło się remisem.

Bohaterem kibiców tego dnia został Łukasz Poręba, który w swoim drugim występie na poziomie LOTTO Ekstraklasy zdobył spektakularną bramkę po strzale z dystansu.

Dziś, w drugiej kolejce rundy finałowej, „Miedziowi” będą walczyć o komplet punktów na boisku niebiesko-czerwonych. Stawką jest również zdobycie gliwickiej twierdzy. W tym roku bowiem Piast wygrywa wszystkie mecze na własnym stadionie.

PIAST GLIWICE VS. KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN

  • 12 zwycięstw KGHM Zagłębia
  • 9 remisów
  • 10 zwycięstw Piasta Gliwice


Stosunek bramek: 37:39 na korzyść Piasta