Triumf Akademii w międzynarodowym Nike Premier Cup 2019 23 kwi

Triumf Akademii w międzynarodowym Nike Premier Cup 2019

Dużym sukcesem zakończył się wyjazd drużyny U-14 do Niemiec, gdzie przyszło nam rywalizować z europejską czołówką młodzieżowej piłki. Prowadzona przez trenerów Krzysztofa Ciuksę i Przemysława Zatwarnickiego drużyna młodych adeptów Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wygrała prestiżowy i bardzo silnie obsadzony turniej NIKE Premier Cup 2019!

23 kwi 2019 10:51

Fot. Akademia KGHM
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Akademia

Do Berlina udaliśmy się już w piątek, gdzie na wieczór zaplanowana była ceremonia otwarcia rozgrywek wraz z losowaniem przeciwników. Trafiliśmy do najmocniejszej chyba grupy D, gdzie przyszło nam się mierzyć z ekipami Wolfsburga, HSV i Stuttgartu. Z dwoma pierwszymi drużynami spotkaliśmy się w sobotę i obydwa spotkania wygraliśmy 2:0.

W niedzielę zaś rozegraliśmy trzeci mecz grupowy - ze Stuttgartem i tym razem rywal okazał się lepszy. Porażka 0:1 spowodowała, że w naszej grupie zajęliśmy drugie, premiowane awansem do dalszej rundy miejsce.

W pierwszym meczu fazy pucharowej napotkaliśmy FC Schalke 04. Ćwierćfinał rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść, pokonując drużynę niemiecką 1:0, tym samym przechodząc do półfinału, gdzie już czekała na nas Red Bull Akademie

W walce o finał znów okazaliśmy się lepsi od naszych przeciwników, wygrywając wysoko 3:0 i tym samym miejsce na podium mieliśmy już zapewnione. To jednak nie wystarczyło ambitnie grającym adeptom akademii, którzy w meczu o pierwsze miejsce spotkali się z rówieśnikami z Herthy Berlin. Przebieg tej rywalizacji był bardzo wyrównany i regulaminowym czasie gry nie padło rozstrzygnięcie. O ostatecznym triumfie zadecydowały rzuty karne, a te lepiej egzekwowali lubinianie, pewnie pokonując BSC 4:2! Tym samym to zespół z Lubina wygrał prestiżowy Turniej Nike Premier Cup 2019, za co należą się słowa uznania dla sztabu szkoleniowego jak i zawodników.

Dodatkowo, organizatorzy wyróżnili dwóch zawodników akademii Zagłębia, wybierając ich do jedenastki turnieju.

Wyniki:

Grupa D

Zagłębie - Wolfsburg 2:0
Zagłębie - HSV 2:0
Stuttgart - Zagłębie 1:0

Ćwierćfinał:

Schalke - Zagłębie 0:1

Półfinał:


Zagłębie - RB Akademie 3:0

Finał:


Zagłębie - BSC 4:2 k. (0:0)


U14
 

Zawodnicy:


Kacper Terlecki, Oliwier Sławiński, Szymon Tarkowski, Wojciech Gacal, Kasjan Frankowski, Kamil Fura, Marcel Świątek, Kacper Masiak, Krystian Stryszowski, Dawid Radziński, Wiktor Gałuba, Oskar Kozdroń, Kacper Gałka, Martin Frankowski, Patryk Malamis, Adam Zając, Kacper Grabowski, Tobiasz Starosta

Sztab:

Krzysztof Ciuksa (trener), Przemysław Zatwarnicki (II trener) Tomasz Król (trener bramkarzy)
Jacek Moskwa (trener bramkarzy), Hubert Gajda (trener bramkarzy)

Paweł Kawalec (trener przygotowania motorycznego)