Przegrana z Wartą w ostatnim sparingu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegrana z Wartą w ostatnim sparingu 15 lip

Przegrana z Wartą w ostatnim sparingu

Ostatni mecz sparingowy rozgrywany w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu zakończył się przegraną KGHM Zagłębia Lubin z Wartą Poznań 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Mateusz Kupczak, który pewnie trafił z jedenastu metrów.

15 lip 2021 18:15

Autor TomFol

Początek spotkania upłynął pod bardzo spokojną grą obu zespołów. Miedziowi dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali zagrozić bramce rywali. W 7. minucie po faulu Solera na Jakóbowskim piłkarze Warty otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Kupczak. W 16. minucie z dystansu uderzał Łakomy, lecz jego strzał z łatwością wybronił golkiper Warty. Przez większość czasu, to piłkarze KGHM Zagłębia dyktowali tempo i warunki gry, lecz nie przynosiło to większego zagrożenia dla bramki Lisa. W 33. minucie spotkania na uderzenie z dystansu pokusił się Czyż, ale futbolówka powędrowała wysoko nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Warty 1:0, lecz mimo optycznej przewagi Miedziowym nie udało się doprowiadzic przed przerwą do wyrównania.

Drugą część spotkania piłkarze KGHM Zagłębia rozpoczęli w identycznym składzie. Już na początku w dogodnej sytuacji znalazł się Podliński, lecz miał problemy z utrzymaniem futbolówki przy nodze. W 57. minucie rzut rożny wykonywał Filip Starzyński, który odnalazł dobrze ustawionego Solera, lecz jego uderzenie głową przeleciało nad poprzeczką. Od razu po tym z kontrą wyszli piłkarze Warty. Uderzenie zza pola karnego wykonał Grzesik, ale futbolówka powędrowała obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Hladuna. W 63. minucie na placu gry pojawili się Ratajczyk oraz Wójcicki. Chwilę później kolejny już strzał z dystansu oddał Szysz, lecz na nasze nieszczęście piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Zaledwie trzy minuty później znowu swojej szansy na zdobycie bramki szukał Patryk Szysz. Po szybkiej wymianie piłki na prawej stronie boiska, futbolówkę otrzymał nasz skrzydłowy i bez dłuższego zastanowienia uderzył na bramkę Lisa, lecz golkiper Warty poradził sobie z tym strzałem. W 73. minucie Mateusza Bartolewskiego zamienił na lewej obronie Sasa Balić. W 81. minucie bardzo dobry atak pozycyjny przeprowadzili Miedziowi, który niestety niecelnym strzałem zakończył Jakub Wójcicki. Piłkarze KGHM Zagłębia przez większość czasu drugiej połowy częściej utrzymywali się przy piłce i tworzyli zdecydowanie groźniejsze ataki. Tuż przed ostatnim gwizdkiem czerwoną kartkę za faul na Cyżyckim otrzymał Simić, który powstrzymał zawodnika Warty wychodzącego sam na sam z Hladunem. Był to ostatni akcent w tym spotkaniu i pomimo przewagi KGHM Zagłębia, nie udało się doprowadzić do wyrównania, przez co mecz zakończył się naszą porażką 0:1.

KGHM Zagłębie Lubin 0-1 Warta Poznań

Bramka: Mateusz Kupczak 10 (k)

KGHM Zagłębie: Dominik Hładun - Kacper Chodyna (61 Jakub Wójcicki), Ian Soler, Lorenco Šimić, Mateusz Bartolewski (70 Saša Balić) - Saša Živec (61 Adam Ratajczyk), Jewgienij Baszkirow, Łukasz Łakomy, Filip Starzyński, Patryk Szysz - Karol Podliński.

Warta: 1. Adrian Lis - 2. Jan Grzesik, 4. Robert Ivanov (46, 20. Filip Małek), 16. Aleks Ławniczak, 3. Jakub Kiełb (53, 22. Konrad Matuszewski) - 10. Milan Corryn (79, 30. Bartłomiej Burman), 21. Mateusz Kupczak, 6. Łukasz Trałka (79, 19. Jakub Sangowski), 18. Szymon Czyż (61, 17. Mateusz Czyżycki), 11. Michał Jakóbowski (85, 14. Nikodem Fiedosewicz) - 9. Mateusz Kuzimski.

żółte kartki: Bartolewski, Baszkirow.

czerwona kartka: Lorenco Šimić (90. minuta, Zagłębie, za faul taktyczny).