Rafał Pietrzak nowym zawodnikiem Zagłębia! 8 sty

Rafał Pietrzak nowym zawodnikiem Zagłębia!

25-letni lewy obrońca Wisły Kraków Rafał Pietrzak podpisał dziś kontrakt z Zagłębiem Lubin. Nowy nabytek Miedziowych trafił do Lubina na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu i będzie grał z numerem 22 na koszulce. Rafał, życzymy powodzenia w nowych barwach!

8 sty 2018 12:53

Fot. Piotr Dziurman
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Nowy piłkarz naszego klubu karierę rozpoczynał w rodzinnym Sosnowcu. W tamtejszym Zagłębiu grał do 2010 roku, później przeniósł się do pobliskiego Górnika Zabrze. To właśnie w barwach zabrzańskiego klubu zadebiutował w Ekstraklasie w 2010 roku, a więc w wieku 18 lat.

Z Zabrza przeniósł się najpierw do Piasta Gliwice, a później Kolejarza Stróże i w 2013 roku wylądował w GKS-ie Katowice. Tam spotkał się z Alanem Czerwińskim, więc swoim nowym-starym kolegą z drużyny. ?Pakuj się, masz przyjść i tyle? - usłyszał od Alana, gdy ten dowiedział się o ewentualnym transferze.

Przez kilka lat więc na bokach obrony w Katowicach grali właśnie Alan Czerwiński oraz Rafał Pietrzak. Dziś ta dwójka zagra razem w barwach Zagłębia.

Pietrzak na pierwszoligowym froncie był jednym z najlepszych asystentów. Pod tym względem w niektórych sezonach notował nawet lepsze liczby niż jego kolega z drugiego skrzydła. Sezon 2014/2015 zakończył z 5, a rundę jesienną kolejnego sezonu - z aż 8 asystami.

Taka postawa zaowocowała transferem do Wisły Kraków na początku 2016 roku. Tam Pietrzak musiał rywalizować z dużo bardziej doświadczonym Maciejem Sadlokiem. Nie ułatwiła mu tego kontuzja ścięgna Achillesa, której nabawił się pod koniec 2016 roku.

Dziś jednak jest już w pełni zdrowy i gotowy do walki o miejsce na lewej stronie obrony w drużynie prowadzonej przez Mariusza Lewandowskiego. Rafał, witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia w nowych barwach!