Remis 1:1 z Górnikiem Zabrze na Stadionie Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Remis 1:1 z Górnikiem Zabrze na Stadionie Zagłębia 2 kwi

Remis 1:1 z Górnikiem Zabrze na Stadionie Zagłębia

W 28. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Górnikiem Zabrze. Na konferencji prasowej Ben van Dael nie ukrywał rozczarowania i przyznał, że gdyby „Miedziowi” wykorzystali kilka straconych okazji, to mecz mógłby zakończyć się zwycięstwem. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

2 kwi 2019 23:18

Autor TomFol

Początek spotkania nie przyniósł wielu sytuacji podbramkowych. Piłkarze Górnika Zabrze próbowali przeprowadzić skuteczną akcję, ale Zagłębie przerywało ich ataki. Po zaciętej walce w środku pola Bartkowi Pawłowskiemu dwukrotnie udało się atakować okno rywali. Niestety piłka nie trafiała do siatki. W 18. minucie doskonałe podanie do Mareša mogło otworzyć wynik spotkania, jednak zarówno to, jak i późniejsze uderzenie Filipa Starzyńskiego nie miało szczęśliwego zakończenia.

Kolejna okazja dla Zagłębia pojawiła się już w 26. minucie. Po rajdzie z piłką Pawłowskiego, który znalazł się w polu karnym przeciwnika, piłka wylądowała w siatce Górnika. Niestety przed lądowaniem w siatce, zahaczyła o Jakuba Mareša, a tym samym gol nie został uznany przez sędziego. Do końca pierwszej połowy piłkarze gości atakowali jeszcze naszą bramkę. Na szczęście jednak żadna z akcji nie zagroziła Forencowi. Obie drużyny wyszły na boisko bez zmian osobowych w składach. Sytuację mógł odmienić faul na Bartku Pawłowskim, jednak po wideoweryfikacji sędzia Szczech nie podyktował rzutu karnego.

Piłkarze długo kazali czekać kibicom na gole - te pojawiły się dopiero pod koniec pojedynku. Wynik otworzyli goście z Zabrza – w zamieszaniu podbramkowym Matras wpakował piłkę do siatki. Daniel Dziwniel, który faulował Jimeneza otrzymał żółtą kartkę, a zaraz później na boisku zastąpił go Dawid Pakulski. Wynik w 83. minucie wyrównał Pawłowski. Do końca meczu drużyny nie stworzyły sobie już więcej skutecznych sytuacji i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

2 kwietnia 2019, 20:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Górnik Zabrze

bramki: Bartłomiej Pawłowski 83 - Mateusz Matras 79

KGHM Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc - 44. Alan Czerwiński (70, 24. Jakub Tosik), 33. Ľubomír Guldan, 5. Maciej Dąbrowski, 55. Damian Oko, 23. Daniel Dziwniel (83, 13. Dawid Pakulski) - 11. Bartłomiej Pawłowski, 19. Filip Jagiełło, 18. Filip Starzyński, 99. Bartosz Slisz - 26. Jakub Mareš.

Górnik: 84. Martin Chudý - 3. Boris Sekulić, 2. Przemysław Wiśniewski, 5. Paweł Bochniewicz, 27. Adrian Gryszkiewicz - 77. Giánnis Mystakídis (64, 19. Kamil Zapolnik), 23. Mateusz Matras, 8. Walerian Gwilia (57, 28. Maciej Ambrosiewicz), 7. Szymon Żurkowski, 9. Jesús Jiménez (90, 4. Adam Örn Arnarson) - 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Oko, Dziwniel - Zapolnik.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)