Runda jesienna KGHM Zagłębia Lubin w liczbach / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin

Runda jesienna KGHM Zagłębia Lubin w liczbach

Za piłkarzami „Miedziowych” 15 kolejek sezonu 2018/2019 LOTTO Ekstraklasy. Jak po zakończeniu rundy jesiennej wyglądają statystyki lubinian?

17 lis 2018 20:00

Autor Zagłębie Lubin S.A., Ekstrastats.pl, Ekstraklasa.org

Na półmetku fazy zasadniczej podopieczni Bena van Daela plasują się na 11. miejscu z dorobkiem 17 punktów. Na taki wynik złożyło się pięć zwycięstw, dwa remisy i osiem porażek. Bilans bramkowy to 22-26.

Lepsze rezultaty lubinianie osiągali przed własna publicznością. Podczas takich meczów trzykrotnie udało im się wygrać (z Zagłębiem Sosnowiec, Lechem Poznań i Śląskiem Wrocław) i raz zremisować z Wisłą Płock. W trzech przypadkach piłkarze KGHM Zagłębia schodzili z boiska jako pokonani. W pojedynkach rozgrywanych na Stadionie Zagłębia „Miedziowi” legitymują się bilansem bramkowym 11-10 na swoją korzyść. Na obcych terenach było nieco gorzej i w ośmiu spotkaniach podopieczni Bena van Daela zgromadzili siedem punktów. Na taką zdobycz punktową złożyły się dwie wygrane (z Legią Warszawa i Cracovią) oraz remis z Lechią Gdańsk. W delegacji KGHM Zagłębie zdobyło 11 bramek, a straciło 16.

Na dorobek 22 strzelonych goli zespołu złożyło się sześć trafień Filipa Starzyńskiego oraz cztery Patryka Tuszyńskiego. Po dwa gole dołożyli Jakub Mares, Damjan Bohar i Bartłomiej Pawłowski, a po jednym Sasa Balić, Filip Jagiełło, Łukasz Janoszka i Dawid Pakulski. Dwie bramki dla „Miedziowych” padły po trafieniach samobójczych rywali.

W klasyfikacji asyst pierwsze miejsce zajął Filip Starzyński, z pięcioma ostatnimi podaniami na koncie. Za jego placami znajdują się Bartłomiej Pawłowski, Damjan Bohar oraz Filip Jagiełło, którzy popisali się dwoma takimi zagraniami.

Jeśli chodzi o minuty spędzone na boisku, niekwestionowanym liderem jest Dominik Hładun. Jako jeden z dziesięciu ligowców rozegrał komplet 1350 minut. Na drugim miejscu w drużynie KGHM Zagłębia znajduje się Lubomir Guldan, który rozegrał o 135 minut mniej niż 23-letni bramkarz. Trzecią pozycję w tym zestawieniu zajmuje Bartłomiej Pawłowski z dorobkiem 1186 minut.

Pod względem strzałów na bramkę rywala, najlepszy na zespole „Miedziowych” jest Bartłomiej Pawłowski, który oddał 34 takie próby. Na drugim miejscu znajduje się Filip Starzyński z 28 strzałami, a na trzecim Damjan Bohar, który 14 razy strzelał na bramkę rywali.

Najczęściej faulowanym zawodnikiem w rundzie jesiennej był Patryk Tuszyński, który aż 31 razy był nieprzepisowo zatrzymywany przez rywali. Drugiej miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Filip Starzyński był faulowany 25 razy, a trzeci Bartłomiej Pawłowski 20 razy.

Najwięcej kilometrów podczas jednego meczu przebiegł Filip Starzyński. W meczu 13. kolejki z Górnikiem Zabrzem „Figo” pokonał dystans 12,54 km. Rzutem na taśmę pierwsze miejsce ex aequo zapewnił sobie Damjan Bohar, który w 15. serii gier uzyskał taki samy wynik. Na trzecim miejscu uplasował się Filip Jagiełło z dystansem 12,08 km.

W klasyfikacji najszybszych pierwszą pozycję piastuje Bartłomiej Pawłowski z wynikiem 34,46 km/h. Drugim najszybszym okazał się Lubomir Guldan ( 34,06 km/h), a trzecie miejsce zajął Alan Czerwiński (33,98 km/h).