Sasa Balić | Dobrze przygotować się do sezonu 3 sie

Sasa Balić | Dobrze przygotować się do sezonu

Obrońca „Miedziowych” w rozmowie z nami opowiedział o powrocie do treningów, planach na najbliższe dni oraz nastrojach panujących w pierwszej drużynie. Zapraszamy!

3 sie 2020 16:56

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Czy krótka przerwa między sezonami wystarczyła, aby w pełni wypocząć?

- Poprzedni sezon był długi, a po nim mieliśmy krótką przerwę. Trener dał nam trochę odpocząć i musieliśmy się w pełni zregenerować, ponieważ szybko  zaczynamy przygotowania do kolejnych rozgrywek. Ważne było to, aby każdy z nas odpowiednio wypoczął i wrócił gotowy do wznowienia treningów przed kolejnym ciężkim sezonem.

Jakie nastroje panują w zespole? Czy jest odpowiednio dużo chęci i motywacji do ciężkiej pracy?

- Oczywiście, tak jak zawsze każdy z zawodników chce wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Na pewno wszyscy bardzo ciężko pracują, aby jak najlepiej się zaprezentować. Wyjeżdżamy na krótki obóz, podczas którego również musimy intensywnie trenować, by w pełni przygotować się na pierwszy mecz sezonu.

Jak wyglądają pierwsze treningi po powrocie? Na czym jak dotąd głównie się skupialiście?

- Od samego początku zaczęliśmy dość intensywnie. Mieliśmy do tej pory już osiem treningów. W każdy dzień trenujemy rano i popołudniu. Pracujemy głównie nad formą fizyczną i dużo biegamy. Trener przygotował także odpowiednie zajęcia z piłką. Z pewnością pierwsze dni to przede wszystkim ciężka praca, ale jestem przekonany, że to pomoże nam jak najlepiej przygotować się do startu ligi.

Jaka jest Twoja dyspozycja? Jesteś w pełni gotowy do walki o pierwszy skład?

- Czuję się bardzo dobrze. W poprzednim sezonie grałem niemal we wszystkich spotkaniach. Wyjątkiem były tylko mecze, w których musiałem pauzować z powodu uzbieranych żółtych kartek. Miałem też lekkie urazy, ale pomimo tego rozegrałem dużą liczbę pojedynków. Teraz nie mieliśmy tak długiej przerwy, ale myślę, że wszyscy są odpowiednio wypoczęci i gotowi do walki o miejsce w składzie.

Jakie cele stawiasz przed sobą podczas trwających przygotowań do nowego sezonu?

- Czekają nas jeszcze dwa dni treningów, a następnie wyjeżdżamy na czterodniowy obóz do Opalenicy, gdzie rozegramy sparingi z Pogonią Szczecin. Cały czas chcę ciężko pracować i życzę sobie, by zdrowie mi dopisywało. Mamy kilku nowych zawodników, z którymi musimy się zgrać i dobrze poznać. Zamierzam odpowiednio się przygotować na pierwsze spotkanie Pucharu Polski, po którym zaczynamy także ligowe zmagania.