Setka Hładiego 25 paź

Setka Hładiego

Wczorajsze spotkanie KGHM Zagłębia Lubin z Cracovią było setnym występem Dominika Hładuna w barwach naszego Klubu.

25 paź 2021 09:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dominik Hładun związany jest z naszym Klubem od najmłodszych lat. Jako młody chłopak stawiał pierwsze piłkarskie kroki w juniorskich zespołach KGHM Zagłębia, a bardzo dobra postawa między słupkami pozwoliła mu piąć się coraz wyżej. Mając za sobą udane występy na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, utalentowany bramkarz został włączony do drużyny rezerw. Szybko podjęto jednak decyzję, iż Dominik musi spróbować swoich sił na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Latem 2015 roku „Hładi” został więc wypożyczony do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, w barwach której wystąpił łącznie 14 razy. Po powrocie do Lubina, Dominik przez okres kolejnych dwóch lat chronił dostępu do bramki w drużynie rezerw KGHM Zagłębia, której pomagał w utrzymaniu się na poziomie III ligi lub w awansie do niej z ligi IV.

W wieku 22 lat Hładun doczekał się upragnionego debiutu w pierwszym zespole Miedziowych. Dokładnie 17 lutego 2018 roku Dominik zanotował pierwszy występ na poziomie Ekstraklasy pod wodzą ówczesnego szkoleniowca lubinian, Mariusza Lewandowskiego. Do końca sezonu swojego miejsca w wyjściowej jedenastce już nie oddał – rozegrał łącznie 15 spotkań, zachowując aż 7 czystych kont. W kolejnych miesiącach nasz wychowanek walczył o pozycję między innymi z Konradem Forencem czy Piotrem Leciejewskim. Dominika nie oszczędzały również kontuzje, jednak za każdym razem wracał jeszcze silniejszy i swoimi świetnymi interwencjami pokazywał, że warto na niego stawiać.

W obecnym sezonie Hładun nie ominął ani jednej minuty gry, dzięki czemu jest jedynym graczem Miedzowych, mającym na swoim koncie rozegrany pełny wymiar czasowy w każdym meczu. Wczorajszy pojedynek z Cracovią był setnym występem 26-latka w miedziano-biało-zielonych barwach. W tym czasie „Hładi” uzbierał 26 spotkań, w których nie wyjmował piłki z siatki. Ponadto przed pierwszym gwizdkiem, nasz bramkarz otrzymał tytuł Numeru Miesiąca, przyznawany przez Ekstraklasę i Totalizator Sportowy. Uznanie kapituły zdobył między innymi dzięki 19 obronionym strzałom celnym na 20 prób rywali, w trzech kolejkach w minionym miesiącu.

Dominik, gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów w barwach KGHM Zagłębia!