Sokratis Dioudis w szerokiej kadrze Grecji! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Sokratis Dioudis w szerokiej kadrze Grecji! 26 wrz

Sokratis Dioudis w szerokiej kadrze Grecji!

Bramkarz KGHM Zagłębia Lubin Sokratis Dioudis otrzymał powołanie do szerokiej kadry Grecji! Podczas najbliższej przerwy reprezentacyjnej Błękitno-Biali zmierzą się z Irlandią oraz Holandią.

26 wrz 2023 10:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Sokratis Dioudis dołączył do zespołu KGHM Zagłębia Lubin w styczniu obecnego roku. Do tej pory doświadczony golkiper rozegrał w koszulce Miedziowych 17 meczów, a w siedmiu z nich zachował czyste konto. 30-latek ma na swoim koncie blisko 30 występów w młodzieżowych kadrach swojego kraju, a także dwa rozegrane spotkania w reprezentacji A. W dorosłej kadrze Grecji Dioudis chronił dostępu do bramki w towarzyskich meczach z Austrią (1:2) oraz Hondurasem (2:1).

Podczas październikowej przerwy reprezentacyjnej podopiecznych trenera Gustavo Poyeta czekają dwa pojedynki w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2024. Najpierw Grecy zmierzą się 13 października z Irlandią, a trzy dni później podejmą Holandię. Obecnie Grecja zajmuje trzecią pozycję w tabeli grupy B, mając na koncie 9 punktów, czyli tyle samo co drudzy Holendrzy.

Ostateczna lista powołanych zawodników zostanie ogłoszona 4 października.

Sokratis, gratulujemy!