Sześć powodów, dla których warto przyjść na mecz KGHM Zagłębia z Piastem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Sześć powodów, dla których warto przyjść na mecz KGHM Zagłębia z Piastem 7 paź

Sześć powodów, dla których warto przyjść na mecz KGHM Zagłębia z Piastem

Już dziś na naszym Stadionie będziemy mogli obejrzeć starcie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Piastem Gliwice. Czy ta potyczka okaże się jedną z najciekawszych w sezonie? Dlaczego warto przyjść na dzisiejszy mecz?

7 paź 2023 11:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Spotkanie trenera Waldemara Fornalika z byłym klubem

W najbliższym starciu nasz trener Waldemar Fornalik pokieruje Miedziowymi przeciwko swojej poprzedniej drużynie. Trener Fornalik służył Piastowi przez 5 lat i bez wątpienia na zawsze pozostanie tam ważną postacią. Zdobył z Piastem tytuł mistrza Polski w 2019 roku i prowadził klub w 180 meczach ligowych, tym samym, zapewniając im na długo miejsce w czołówce ligi. Po tylu osiągnięciach i wspólnych przeżyciach, trener Fornalik zdążył się już dobrze poznać z klubem. KGHM Zagłębie z trenerem, który zna specyfikę gry oraz mocne i słabe strony rywala, ma większą możliwość lepszego przygotowania się do tego spotkania, co zwiększa naszą szansę na zwycięstwo.

Bo nie tylko trener dobrze zna Piasta Gliwice

Trener Waldemar Fornalik nie będzie jedynym uczestnikiem sobotniego spotkania zaznajomionym z naszym rywalem. Duński obrońca Mikkel Kirkeskov w latach 2017- 2021, również miał swój epizod w Piaście. Mikkel Kirkeskov podczas swojej kariery w tym klubie zdobył dwa gole w 2019 roku z Lechem Poznań i Górnikiem Zabrze, a także sięgnął po mistrzostwo Polski. Być może w tym spotkaniu możemy liczyć na gola dla Miedziowych!

Możemy zobaczyć naszego dawnego zawodnika

Pomimo naszej przewagi względem znajomości klubu, Piast Gliwice też posiada kogoś z naszych stron. Kamil Wilczek dość dawno był zawodnikiem naszego Klubu, bo było to w latach 2010-2013, ale wciąż warto zobaczyć byłego reprezentanta Polski w przeciwnej drużynie.

By wspierać Miedziowych w walce o przedłużenie domowej serii

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin od połowy kwietnia nie zaznali smaku porażki na własnym obiekcie. Podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli aż 19 punktów w 7 ostatnich domowych spotkaniach, a to daje średnią 2,71 na mecz! Aby przedłużyć tak okazałą serię, nieocenione będzie głośne wsparcie dwunastego zawodnika z trybun. 

Wraca Wasze ulubione piwo

Przed sobotnim spotkaniem z Piastem o 15:30 na Strefie Kibica odbędzie się oficjalne odszpuntowanie pierwszej beczki piwa Zagłębiak! Wasze ulubione piwo wraca na stadion i będziecie mogli je zakupić także na meczu z Piastem Gliwice!

Mamy nową nazwę Stadionu

Powrót Zagłębiaka to nie koniec sobotnich niespodzianek. W drodze na trybuny powita Was nowa nazwa naszego Stadionu, a o godzinie 16:00 odbędzie się oficjalne podświetlenie KGHM Zagłębie Arena. Nie możecie tego przegapić!