Stadion Zagłębia Lubin z nową nazwą – od dziś kibiców wita KGHM ZAGŁĘBIE ARENA / Klub / KGHM Zagłębie Lubin
Stadion Zagłębia Lubin z nową nazwą – od dziś kibiców wita KGHM ZAGŁĘBIE ARENA 7 paź

Stadion Zagłębia Lubin z nową nazwą – od dziś kibiców wita KGHM ZAGŁĘBIE ARENA

Stadion piłkarskiego Zagłębia Lubin dołącza do elitarnego grona obiektów sportowych posiadających sponsora i unikalną nazwę. Oficjalne nadanie nazwy KGHM Zagłębie Arena to efekt kilkumiesięcznej pracy związanej m.in. ze zmianami infrastrukturalnymi.

7 paź 2023 16:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Stadion Zagłębia powstał w 2009 roku. Przez ponad dekadę kibice na arenie w Lubinie byli świadkami wielu wydarzeń, włącznie z meczami reprezentacji Polski czy koncertami jubileuszowymi KGHM Polska Miedź S.A. Od dziś, na mocy umowy sponsoringowej, główny obiekt Miedziowych nosi nazwę KGHM ZAGŁĘBIE ARENA.

– Nadanie nowej nazwy stadionu Miedziowych to element modernizacji tej areny, podkreślenie naszego zaangażowania. Planu inwestycyjnego, który jako właściciel Klubu z powodzeniem realizujemy. Mówię tu m.in. o wymianie krzesełek dla kibiców. Dzisiaj wspólnie cieszymy się z sympatykami Klubu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy drużyny – powiedział Tomasz Zdzikot, Prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Kibice przyjeżdżający do Lubina zauważą nową fasadę przy sektorze G. Obiekt zdobi 201 pionowych profili o przekroju litery „Z” rozciągających się na ponad 70 metrów. Każdy z profili ma 11 metrów wysokości, a z przodu widnieje okazały napis KGHM ZAGŁĘBIE ARENA.

Sam logotyp ma ponad 43 metry długości, a wysokość każdej z liter jest spójna z wysokością bramki piłkarskiej – 2,44 metra. Po zmroku napis oświetla energooszczędna instalacja w technologii LED w pełni zasilana przez instalację fotowoltaiczną znajdującą się tuż przy głównym obiekcie Miedziowych.

– Arena zmagań, arena, na której toczy się walka, ale także arena, wokół której zbierają się ludzie kochający piłkarską rywalizację. Uważam, że w tej nazwie zawiera się tyleż prostota, co mocmówił Michał Kielan, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

KGHM Zagłębie Lubin w nowy sezon wchodzi nie tylko z piłkarskimi sukcesami, ale też z ambitnymi projektami inwestycyjnymi. Kończy się pierwszy etap przebudowy historycznego dla Klubu obiektu – Stadionu Górniczego. Klub zamierza do końca września wyłonić wykonawcę Stadionu Górniczego. W ciągu 20 miesięcy ma powstać obiekt spełniający wymogi II ligi piłkarskiej, wraz z podgrzewaną płytą.

Inwestycja dotycząca nowej hali sportowej ma się rozpocząć w 2025 roku. Piłkarze będą tam mieli do dyspozycji pełnowymiarowe boisko, siłownię oraz zaplecze odnowy biologicznej. Przewidziane są również trybuny na 250 miejsc.