Szota, Żyra i Jończy wracają do KGHM Zagłębia 23 maj

Szota, Żyra i Jończy wracają do KGHM Zagłębia

Obrońcy Serafin Szota i Dominik Jończy oraz pomocnik Paweł Żyra po zakończeniu wypożyczeń do klubów pierwszoligowych powrócą do KGHM Zagłębia Lubin. Zawodnicy rozpoczną przygotowania do sezonu z pierwszym zespołem prowadzonym przez trenera Bena van Daela.

23 maj 2019 13:13

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Serafin Szota był wypożyczony do Odry Opole. W rozgrywkach 2018/2019 wystąpił w 21 meczach Fortuna 1. Ligi oraz trzech spotkaniach Pucharu Polski. 20-letni „Szocik” obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20.

21-letni Paweł Żyra rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu do Chojniczanki Chojnice. Dla tego zespołu zagrał w 11 meczach. W końcówce sezonu Żyra doznał kontuzji, przez którą będzie musiał pauzować kilka tygodni, co oznacza, że do treningów dołączy nieco później niż pozostali gracze.

Dominik Jończy w poprzednim sezonie grał regularnie dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. 22-letni obrońca zagrał w 21 ligowych meczach oraz dwóch pojedynkach w ramach Pucharu Polski. Urodzony w Jeleniej Górze zawodnik został powołany przez trenera Czesława Michniewicza na finały Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się we Włoszech i San Marino.