Tomasz Pieńko na dłużej w KGHM Zagłębiu Lubin! 11 sie

Tomasz Pieńko na dłużej w KGHM Zagłębiu Lubin!

Z radością informujemy, że 18-letni pomocnik Tomasz Pieńko przedłużył kontrakt z naszym Klubem, który obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku!

11 sie 2022 20:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Tomasz Pieńko przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia w Akademii KGHM Zagłębia. W koszulce Miedziowych występował na poziomie Centralnej Ligi Juniorów oraz w drugim zespole, aż w koncu trafil do pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin, w której zadebiutował 20 sierpnia 2021 roku w spotkaniu z Wisłą Płock. Swoją pierwszą bramkę na poziomie PKO BP Ekstraklasy zdobył 6 maja 2022 roku podczas meczu z Radomiakiem Radom. Dotychczas 18-letni pomocnik rozegrał 17 spotkań na najwyższym szczeblu ligowym.

Wychowanek Miedziowych może pochwalić się również występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-15, U-18, U-21), dla których łącznie strzelił trzy gole w dziewięciu rozegranych meczach.

Tomek Pieńko jest lubinianinem i wychowankiem Zagłębia. Przeszedł u nas wszystkie szczeble szkolenia, podwójnie cieszy więc przedłużenie kontraktu. Jestem przekonany, że dzięki swojej pracowitości i pełnemu zaangażowaniu Tomek osiągnie z Zagłębiem swoje cele, rozwinie się piłkarsko i przyniesie nam, Kibicom, wiele radości – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

Kolejne przedłużenie kontraktu, które wpisuje się w strategię klubu. Cieszymy się bardzo, że Tomek Pieńko będzie związany z klubem dłuższym kontraktem, co pomoże również w jego rozwoju i wspólnie będziemy osiągać cele, które są przed nami. Życzymy Tomkowi pełnego rozwoju, wierzymy, że jego kariera w Zagłębiu rozwinie się w sposób modelowy – mówi Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Tomek, gratulujemy i życzymy jak najwięcej pięknych chwil w naszym Klubie!