Trenerzy o meczu Zagłębie - S?nderjyskE / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trenerzy o meczu Zagłębie - S?nderjyskE 29 lip

Trenerzy o meczu Zagłębie - S?nderjyskE

Prezentujemy wypowiedzi po meczu Zagłębie Lubin - SonderjyskE, w którym lubinianie ulegli piłkarzom z Danii 1:2.

29 lip 2016 13:30

Jakob Michelsen (trener S"nderjyskE"): To był mecz dwóch połów, przed nami jeszcze rewanż. Zagłębie to trudny przeciwnik, zagrał bardzo dobrze. Graliśmy świetnie przez 46 minut pierwszej połowy, dopóki nasz bramkarz nie popełnił błędu. W drugiej połowie Zagłębie pokazało, dlaczego jest jednym z kandydatów do mistrzostwa. Golkiper naszej drużyny zrewanżował się za błąd popełniony przed przerwą, wykonując kilka świetnych interwencji. Nic tu nie jest przesądzone, sprawa awansu jest cały czas otwarta i wszystko wyjaśni się w rewanżu. Byłem zaskoczony naszą dobrą postawą w pierwszej połowie, zwłaszcza że graliśmy na wyjeździe. Nie spodziewałem się, że w Lubinie jesteśmy w stanie zagrać na takim poziomie. Pragnę dodać, że byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu, staraliśmy się rozszyfrować Zagłębie, mieliśmy swój pomysł w jaki sposób będziemy ten mecz rozgrywać. W pierwszej połowie to się udało, w drugiej graliśmy trochę gorzej, ale wynik mimo wszystko nadal jest korzystny. Muszę pochwalić kibiców i władze klubu, pobyt w Lubinie był dla nas perfekcyjny. ?

Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin: Gratuluje drużynie duńskiej. Pokazali, że są nieobliczalni. Szkoda, że daliśmy się zaskoczyć stałym fragmentem gry, na który byliśmy uczuleni. Pokazaliśmy w drugiej połowie, że możemy wrócić do gry, pokazywać nasze Zagłębie. Dziś widać było, że tworzymy dobre widowiwsko. Jest duży niedosyt, bo rywal jest w naszym zasięgu. Życie pokazało, że wynik może potoczyć się w każdą stronę. Nam nie będzie przeszkadzało, że będziemy grać na wyjeździe. Zagramy tak jak graliśmy tutaj w drugiej połowie. Kibice, którzy przyszli na staiodn z pewnością nie żałują, bo dla takich widowisk przychodzi się dopingować. Nie traćmy nadziei, bo ja i drużyna jej nie straciliśmy.