Trzech z Akademii trenuje z Zagłębiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzech z Akademii trenuje z Zagłębiem 8 sty

Trzech z Akademii trenuje z Zagłębiem

Na rozpoczętym właśnie pierwszym treningu drużyny KGHM Zagłębie Lubin pojawiło się kilka nowych twarzy. Poza pozyskanymi Łukaszem Monetą i Rafałem Pietrzakiem przygotowania z Zagłębiem rozpoczną również piłkarze Akademii Piłkarskej - Bartosz Slisz, Kacper Chodyna oraz Kamil Piątkowski.

8 sty 2018 14:41

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Slisz (na zdjęciu) i Chodyna to piłkarze urodzeni w 1999 roku, którzy do Zagłębia trafili zimą ubiegłego roku. Pierwszy z nich do Lubina przeniósł się z ROW-u Rybnik, a drugi - z Lecha Poznań. Slisz był już nawet w ubiegłym roku na zimowym obozie przygotowawczym w Turcji i zagrał w kilku sparingach pierwszego zespołu. 2017 rok spędzili jednak głownie w rezerwach Zagłębia oraz meczach Centralnej Ligi Juniorów. Slisz gra na pozycji środkowego pomocnika, Chodyna zaś to zawodnik na wskroś ofensywny - mogący grać zarówno na skrzydle, jak i w ataku.

Kamil Piątkowski z kolei to urodzony w 2000 roku środkowy obrońca. W rundzie jesiennej reprezentował barwy Zagłębia Lubin w Centralnej Lidze Juniorów i stanowił o sile lini defensywnej drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Cilińskiego. Drużyna U-19 zajmuje po rundzie jesiennej czwarte miejsce w rozgrywkach ze stratą 3 punktów do drugiej Pogoni Szczecin.

Cała trójka rozpocznie przygotowania pod wodzą trenera Mariusza Lewandowskiego. Decyzja o ewentualnym wyjeździe na zgrupowanie w Turcji zapadnie jednak tuż przed wyjazdem na obóz przygotowawczy.