Trzecie zwycięstwo w trzecim sparingu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzecie zwycięstwo w trzecim sparingu 23 sty

Trzecie zwycięstwo w trzecim sparingu

W trzecim meczu sparingowym rozgrywanym podczas obozu przygotowawczego w Turcji zespół KGHM Zagłębia pokonał szóstą siłę ligi ukraińskiej 2:1. Bramki dla Miedziowych zdobyli Karol Podliński oraz Tomasz Pieńko.

23 sty 2022 17:00

Pierwszą okazję w tym meczu stworzyli sobie piłkarze rywali w 5. minucie gry, lecz groźne dośrodkowanie zostało wybite przez Kacpra Bieszczada. Z naszej strony pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Łukasz Poręba w 8. minucie, ale jego uderzenie pewnie obronił Oleg Bilyk, który strzegł bramki rywali w tym spotkaniu. W 11. minucie gry Kacper Chodyna zagrał z wrzutu z autu do Erika Daniela, a ten świetnie dośrodkował po ziemi do nadbiegającego Karola Podlińskiego, który niepilnowany z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali. Drugi cios lubinianie wyprowadzili dwanaście minut później, a to za sprawą Tomasza Pieńko, który przejął futbolówkę, następnie szybko odegrał do Patryka Szysza, a ten dał piłkę zwrotną do młodego pomocnika, który silnym uderzeniem pokonał bramkarza. Po raz drugi w tym meczu akcję pod bramką strzeżoną przez Kacpra Bieszczada piłkarze FK Oleksandria stworzyli sobie dopiero w 36. minucie gry, a z dośrodkowaniem z lewego skrzydła bez problemu poradził sobie nasz golkiper. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania bramkę dla rywali z Ukrainy zdobył Artur Avagimyan, po dobrym dograniu kolegi z zespołu z lewego skrzydła. Na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu Miedziowych 2:1.

Do drugiej części gry piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przystępowali w tym samym zestawieniu, w jakim wybiegli na dzisiejsze spotkanie. W 51. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie rywale, lecz strzał jednego z zawodników świetnie wyczuł i obronił Kacper Bieszczad. W 60. minucie meczu doszło do zmian w naszym zespole. Na murawie pojawiło się 10 nowych zawodników, a jedynym pozostającym na murawie był Kacper Bieszczad. W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich szans na wykreowanie groźnej sytuacji bramkowej. W 75. minucie żółtą kartką ukarany został Tomas Zajić oraz jeden z graczy FK Oleksandria, który otrzymał ją za wcześniejsze ostre wejście w nogi naszego napastnika. Na pięć minut przed końcem spotkania bramkę wyrównującą zdobyli rywale, lecz na nasze szczęście strzelec w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. W ostatnich minutach nasi zawodnicy częściej byli spychani do defensywy, lecz nie przełożyło się to na bramkę dla rywali. Do końca spotkania wynik się nie zmienił, dzięki czemu lubinianie wygrywają tak jak przed kilkoma dniami z FK Qabala, tak i dziś 2:1, tym razem pokonując szóstą drużynę ukraińskiej ekstraklasy FK Oleksandria.

KGHM Zagłębie Lubin 2-1 FK Oleksandria

Bramki: Karol Podliński 11, Tomasz Pieńko 23 - Artur Awahimian 45

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad - 26. Kacper Chodyna (61, 27. Bartłomiej Kłudka), 2. Bartosz Kopacz (61, 24. Kacper Lepczyński), 5. Aleks Ławniczak (61, 3. Saša Balić), 45. Kamil Sobczak (61, 77. Mateusz Bartolewski) - 9. Erik Daniel (61, 23. Jakub Wójcicki), 8. Łukasz Poręba (61, 41. Filip Kocaba), 14. Jakub Żubrowski (61, 20. Ilya Zhigulev), 21. Tomasz Pieńko (61, 99. Łukasz Łakomy), 17. Patryk Szysz (61, 42. Kacper Masiak) - 13. Karol Podliński (61, 11. Tomáš Zajíc).

FK Oleksandria: (skład wyjściowy) Bilyk, Chubatyy, Tubra, Melnyk, Miroshnichenko, Dryshlyuk, Kalyuzhnyy, Avagimian, Kalitevinczev, Kozhyushko, Spinelli.