Trzy punkty zostają w Lubinie! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzy punkty zostają w Lubinie! 3 paź

Trzy punkty zostają w Lubinie!

W meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy zespół KGHM Zagłębia Lubin pokonał Górnika Zabrze 2:0. Wynik spotkania otworzył Sasa Zivec, natomiast prowadzenie "Miedziowych" podwyższył Patryk Szysz.

3 paź 2020 22:20

W ramach 6. kolejki PKO Ekstraklasy „Miedziowi” mierzyli się przed własną publicznością z drużyną Górnika Zabrze. Trener Martin Sevela zdecydował się na wystawienie takiej samej jedenastki, jak w ostatnim meczu z Jagiellonią Białystok. Jako pierwsi zagrozili „Górnicy”. Nowak mocno uderzył z dystansu, ale dobrze w tej sytuacji zachował się Hładun, który wypiąstkował piłkę. Chwilę potem odpowiedzieli „Miedziowi”. Patryk Szysz świetnie zabrał się z piłką i wstrzelił futbolówkę przed bramkę, a tam minimalnie minął się z nią Samuel Mraz. W 30. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Prochazka, ale na nasze szczęście futbolówka znacznie minęła słupek bramki. W 39. minucie zespół KGHM Zagłębia objął prowadzenie. Sasa Zivec sprytnym uderzeniem przy bliższym słupku pokonał Martina Chudego. Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania piłkę w siatce umieścił również Mraz, ale jak się okazało, napastnik „Miedziowych” był na spalonym. W 45. minucie już w prawidłowy sposób wynik podwyższył Patryk Szysz, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

Górnik rozpoczął drugą połowę wychodząc wysokim pressingiem, jednak „Miedziowi” umiejętnie wyprowadzali piłkę unikając strat pod własnym polem karnym. W kolejnych minutach wciąż dłużej przy futbolówce utrzymywali się „Górnicy”, ale podopieczni Martina Seveli odpowiadali niebezpiecznymi kontratakami. W 70. minucie w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Jesus Jimenez, ale Hiszpan nie zdołał pokonać Dominika Hładuna. Dziesięć minut później idealną okazję na podwyższenie prowadzenia mieli „Miedziowi”. Akcję rozpoczął Dejan Drazic, który przebiegł z piłką ponad 50 metrów, zagrał do Zivca, a ten posłał dokładnie podanie do Poręby, lecz naszemu pomocnikowi nie udało się zakończyć tej sytuacji bramką. Podopieczni Martina Seveli utrzymali dwubramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego, dzięki czemu trzecie domowe zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem.

KGHM Zagłębie Lubin 2-0 Górnik Zabrze

Bramki: Sasa Zivec 39, Patryk Szysz 45

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić (21, 77. Mateusz Bartolewski) - 17. Patryk Szysz (76, 95. Dejan Dražić), 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (76, 14. Jakub Żubrowski), 7. Saša Živec - 11. Samuel Mráz (61, 9. Rok Sirk).

Górnik: 84. Martin Chudý - 23. Giánnis Massoúras (64, 20. Daniel Ściślak), 2. Przemysław Wiśniewski, 14. Michał Koj, 27. Adrian Gryszkiewicz, 64. Erik Janža - 6. Roman Procházka (80, 11. Adam Ryczkowski), 8. Alasana Manneh (87, 3. Krzysztof Kubica), 17. Bartosz Nowak (87, 18. Wojciech Hajda) - 24. Alex Sobczyk (64, 21. Piotr Krawczyk), 9. Jesús Jiménez.

żółte kartki: Sirk - Manneh.

sędziował: Jarosław Przybył.