U-19 | Bogacz i Białek zagrali z Rosją / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
U-19 | Bogacz i Białek zagrali z Rosją 20 lis

U-19 | Bogacz i Białek zagrali z Rosją

W ostatnim spotkaniu grupowym eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 19 przegrała z Rosją 0:4. W tym meczu wystąpiło dwóch zawodników KGHM Zagłębia - Michał Bogacz i Bartosz Białek.

20 lis 2019 10:00

Młodzi zawodnicy "Miedziowych" wraz z kolegami z kadry rywalizowali w Walii w grupie 5 z zespołami gospodarzy, Kosowa i Rosji. Do dalszej fazy miały awansować dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Polacy po porażkach z Walią i Rosją odpadli z dalszej rywalizacji. We wszystkich meczach wystąpili Michał Bogacz i Bartosz Białek, którzy wracają do Polski, aby przygotowywać się do spotkań PKO Ekstraklasy z pierwszą drużyną KGHM Zagłębia.

el. MME U19 Cardiff
Polska - Rosja 0:4 (0:2)

bramki: Kiriłł Kosariew 20, Ilja Wachanija 37, Edgar Siewikian 50, Igor Szkolik 66

Polska: 1. Cezary Miszta - 2. Łukasz Bejger (81, 15. Filip Dymerski), 3. Michał Bogacz, 5. Maik Nawrocki, 6. Michał Karbownik - 20. Javier Ajenjo Hyjek (61, 15. Marcel Wędrychowski), 8. Szymon Czyż (87, 4. Bartłomiej Mruk), 7. Jakub Kamiński, 10. Filip Marchwiński (81, 18. Mateusz Żukowski), 11. Nicola Zalewski (61, 9. Bartosz Białek) - 19. Bartosz Bida.

Rosja: 12. Iwan Budaczow (87, 1. Witalij Botnar) - 4. Ilja Wachanija, 3. Daniła Prochin, 5. Ilja Agapow, 14. Ilja Bykowskij - 10. Igor Szkolik (72, 18. Maksim Pietrow), 13. Kiriłł Krawcow, 15. Władisław Mikuszyn, 6. Rusłan Litwinow (71, 19. Nikita Makarow), 11. Edgar Siewikian (87, 7. Stiepan Oganiesian) - 16. Kiriłł Kosariew (82, 17. Maksim Kutowoj).

żółte kartki: Czyż, Bogacz, Wędrychowski.
czerwone kartki: Marcel Wędrychowski (80. minuta, Polska, za drugą żółtą) - Ilja Bykowskij (89. minuta, Rosja, za brutalny faul).

sędziował: Maurizio Mariani (Włochy).