Udany mecz w Krakowie. Trzy punkty dla KGHM Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Udany mecz w Krakowie. Trzy punkty dla KGHM Zagłębia 18 sie

Udany mecz w Krakowie. Trzy punkty dla KGHM Zagłębia

Po dwóch meczach bez zwycięstwa z rzędu KGHM Zagłębie Lubin pokonało w 5. kolejce LOTTO Ekstraklasy 1:0 Cracovię. Jedynego gola w meczu zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Bartłomiej Pawłowski.

18 sie 2018 12:50

Na początku pierwszej części gry nie działo się zbyt wiele. Pierwszą poważną sytuację miał gracz Cracovii Sebastian Strózik. W 14. minucie meczu młody gracz "Pasów" uderzył na bramkę KGHM Zagłębia, ale bardzo dobrze interweniował Dominik Hładun.

Więcej emocji kibice mogli doświadczyć dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 43. minucie spotkania Cracovia wykorzystała złe ustawienie obrońców KGHM Zagłębia i wyszła z bardzo groźną kontrą. Finalnie bardzo dobrze zachował się Dominik Hładun, który popisał się fenomenalną interwencją. Chwilę później Cracovia zdobyła bramkę, ale sędzia Łukasz Szczech po konsultacji z wozem VAR jej nie uznał.

W doliczonym czasie pierwszej połowy, nieco z zaskoczenia, KGHM Zagłębie Lubin wyszło na prowadzenie. Podanie Filipa Jagiełły w polu karnym dotarło do Bartłomieja Pawłowskiego, a ten ładnym strzałem w długi róg bramki pokonał Macieja Gostomskiego.

W drugiej części meczu nasi zawodnicy zaprezentowali się lepiej, nie pozwalali na zbyt wiele swoim rywalom. "Miedziowi" nie mieli klarownych sytuacji pod bramką gospodarzy, a wszystkie próby "Pasów" był powstrzymywane albo przez naszych obrońców, albo przez dobrze dysponowanego tego dnia golkipera "Miedziowych" Dominika Hładuna.

Zwycięstwo nad krakowianami oznacza przerwanie złej passy dwóch meczów bez zwycięstwa.

17 sierpnia 2018, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 0-1 (0-1)

bramka: Bartłomiej Pawłowski 45

Cracovia: 88. Maciej Gostomski - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 87. Diego Ferraresso - 77. Sebastian Strózik (68, 18. Mateusz Szczepaniak), 27. Marcin Budziński, 8. Milan Dimun, 19. Javi Hernández, 11. Mateusz Wdowiak (82, 28. Sierdier Sierdierow) - 26. Filip Piszczek (61, 10. Sergei Zenjov).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 39. Damjan Bohar (54, 14. Łukasz Janoszka), 19. Filip Jagiełło (72, 24. Jakub Tosik), 25. Adam Matuszczyk, 18. Filip Starzyński, 11. Bartłomiej Pawłowski - 89. Patryk Tuszyński (79, 26. Jakub Mareš).

żółte kartki: Balić, Dąbrowski, Tuszyński, Tosik, Hładun.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).
widzów: 4097.